Uludağ’da Kaybolan İki Dağcıyı Arayan Kurtarma Ekibi de Kayboldu

Uludağ'da kaybolan iki dağcıyı arayan 4 kişilik AKUT ekibi de kayboldu. Daha sonra iletişim kurulan ekibin geceyi bölgede geçirdiği öğrenildi.

Uludağ’da kaybolan ve 3 gündür haber alınamayan 2 dağcıyı arayan 4 kişilik AKUT ekibi zirve yolunda yoğun sis sebebiyle kayboldu. Bir müddet sonra irtibat kurulan ekipten bir kişinin dereye düşerek donma tehlikesi geçirdiği öğrenildi.


4 KİŞİLİK AKUT EKİBİ DE KAYBOLDU

Uludağ’da, pazar akşamı zirve tırmanışı yaparken kaybolan amatör dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp’ı arama çalışmaları, kesintisiz sürüyor. Dün akşam saatlerinde arama çalışmalarına katılmak üzere yola çıkan 4 kişilik AKUT ekibiyle, sabah saatlerinde telsiz irtibatı kesildi.

1 KİŞİ DEREYE DÜŞTÜ

Bir süre sonra telsizle iletişim kurulan AKUT ekibinin, Karadere bölgesinde yoğun sis ve kar fırtınası sebebiyle kayboldukları, kurtarma ekibinden 1 kişinin ise dereye düştüğü söylendi. Bu kişiyi kurtarma çalışmaları ekipteki öbür 3 kişi tarafından akşam saatlerinde tamamlandı. Bunun üstüne ekip, geceyi bölgede geçirmeye karar verdi.

KURTARMA EKİBİNİ KURTARMAK İÇİN YOLA ÇIKTILAR

AKUT Arama Kurtarma Derneği, AFAD ve jandarmadan oluşan ekipler, kurdukları çadırda geceleyen bu kişilerin güvenli dönüşünü temin etmek için yola çıktı.

Gölçukuru mevkisinde AKUT gönüllüleriyle buluşan ekiplerin dönüşe geçtiği öğrenildi.

Kayıp dağcılarla alakalı ise hâlâ bir gelişme yaşanmadı.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı