Uludağ Zirvesine Tırmanış Yapan 2 Dağcı Kayboldu

Uludağ’a tırmanış yapan 2 dağcı, yoğun sis nedeniyle kayboldu. Dağcıları arama çalışmaları devam ediyor.

Uludağ’da dün akşam zirveye çıkmak için tırmanış yapan 2 dağcı kayboldu. Kar yağışı ile soğuk havanın etkili olduğu zirvede, jandarma ve AFAD ekipleri, 2 dağcıyı arıyor.

2 DAĞCI YOLLARINI KAYBETTİ

Dün sabah saatlerinde İstanbul’dan Uludağ’a gelen Mert Alparslan ve Efe Sarp, zirve tırmanışı yapmak için Uludağ Jandarma Karakol Komutanlığı’nın 100 metre ilerisine, 34 SK 2280 plakalı araçlarını park etti. Daha sonra zirve tırmanışına geçen 2 dağcı, akşam saatlerinde havanın kararmasının sonrasında, sisin de etkili olması sebebiyle yollarını kaybetti.

DAĞCILARI ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Aileleri dağcılara ulaşamayınca gece saatlerinde vaziyeti jandarma ekiplerine haber verdi. Kar kalınlığının 15 santimetre, hava sıcaklığının eksi 3 derece olarak ölçüldüğü Uludağ’da, jandarma ve AFAD ekipleri, dün gece arama çalışması başlattı. Fakat bir müddet sonra negatif hava koşulları sebebiyle arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı. Bugün sabahın ilk ışıklarıyla bölgeye gelen AFAD ve jandarma ekipleri, arama çalışmalarına tekrardan başladı. Sivil kurtarma ekiplerinin de Bursa’dan Uludağ’a yola çıktığı öğrenildi. 2 dağcıyı arama çalışmaları kesintisiz sürüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı