Ülkemizdeki Suriyeliler Geri Dönmeye Başladı!

23 Haziran seçimleri sonrası ülke yavaş yavaş normal gündemine dönerken Göç İdaresi 400'ü aşkın Suriyeli'yi geri gönderdi.

Türkiye’nin yerel seçim atmosferinden tamamen çıkması sonrası ülke normal gündemine dönmeye başladı. Birçok şehirde vatandaşların ekonomi ve terörün de önünde ülkenin birinci sorunu olarak gördüğü Suriyeliler meselesinde beklenen adımlar atılmaya başlandı. Denetimlerin artması ile birlikte Türkiye’de suç işleyen ve sığınma izni olmayan Suriyeliler ülkelerine gönderilmeye başlandı.


Göç idaresinin verdiği rakamlara göre ilk kafile Suriye’ye gönderildi ve bu kafilede tam 400 Suriyeli vardı. Ülkedeki DEAŞ tehdidinin minimuma inmesi ve iç savaşın da her geçen gün etki alanını daraltması sonrası terse göç başlarken bu etkinin daha da büyümesi bekleniyor. Özellikle güney illerimizde büyük bir sorun haline gelmeye başlayan Suriyelilerin gidişi ile birlikte hayat normale dönecek gibi.

AY SONUNA KADAR SAYI 10 BİNİ BULABİLİR

Göç idaresinden Türkiye için sığınma izni almanın şartları ise zorlaşıyor. Son dönemde ağırlaşan şartlarla birlikte sığınma izni verilen Suriyeli sayısı yok denecek kadar az. İdare’den denetimlerin artmasını isteyen İçişleri Bakanlığının direktifleri ile birlikte ülkelerine gönderilen Suriyeli sayısının ay sonuna kadar 10 bini bulması bekleniyor. Suriye’den Türkiye’ye göç ise son dönemde durma noktasına geldi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı