adplus-dvertising

Ülkeler ve uluslararası şirketler, Davos’u reklam alanına çevirdi

Dünya Ekonomik Forumuna (WEF) katılım sağlayacak ülkeler, İsviçre’nin Davos kasabasında ofis kiralayarak tanıtım yapıyor. Ofislerden en dikkat çekeni Ukrayna merkezli bir vakfın projesi olan “Russian War Crimes House” (Rus Savaş Suçları Evi) oldu.
Takip et
Ülkeler ve uluslararası şirketler, Davos’u reklam alanına çevirdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın tanınmış iş insanları ve politikacılarını bir araya getiren Dünya Ekonomik Forumu (WEF), 22-26 Mayıs arasında İsviçre’nin Davos kasabasında yarından itibaren tekrardan düzenlenecek. Forumu fırsat bilen ülkeler ve firmalar, Davos’taki dükkanları kiralayarak ülkelerini ve ürünlerini tanıtıyor. Hindistan’dan Ukrayna’ya, Endonezya’dan Yunanistan’a kadar çok sayıda ülke kasabada yer kiralayarak tanıtım yapıyor. Facebook, Google, Youtube, Palantir, Salesforce, IBM ve Intel gibi firmalar de özel alanlar yaratarak yeni hizmetlerini WEF katılımcılarına sunuyor.

Ülkeler ve uluslararası şirketler, Davos’u reklam alanına çevirdi

“Rus Savaş Suçları Evi” en dikkat çeken alan oldu

Ismini Ukraynalı iş adamından alan Victor Pinchuk Vakfı, Rusya’nın davet edilmediği forumda Ukrayna’ya dikkat çekmek için farklı çalışmalar yürüttü. Vakıf, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarına ve Rus birliklerin işlediği ileri sürülen savaş suçlarına tepki maksadıyla Davos’ta “Russian War Crimes House” (Rus Savaş Suçları Evi) ismiyle ofis açtı. 23 Mayıs Pazartesi günü ofiste Pinchuk Vakfı, PinchukArtCentre tarafından ve Devlet Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ukrayinska Pravda, Ukrayna Profesyonel Fotoğrafçılar Derneği ile ortaklaşa yürütülen çalışma doğrultusunda savaşın kurbanlarına dair sergi açılacağı söylendi.

Ülkeler ve uluslararası şirketler, Davos’u reklam alanına çevirdi

Vakıftan geçtiğimiz Perşembe günü yapılan açıklamada, “Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla beraber, Ukraynalıların demokrasiyi ve özgürlüklerini sadece fiziksel bir savaşta değil, aynı zamanda sosyal ve politik bir cephede de nasıl savunduklarını vurgulamak mühimdir” dendi.

Davos Zirvesi

Toplantılarda küresel salgın, Ukrayna savaşı, bölgesel ekonomik problemler, ilerlemeyi hızlandırmak, küresel zorluklarla mücadele, açlık ve kuraklık, küresel çatışmalar ve dünyada var olan sıkıntılara çözüm yolları bulmak için dünyanın farklı kıtalarından 50 devlet ve hükümet başkanı, büyük firmaların yöneticileri ve öbür alanlardan dahil olmak üzere 2 bin 500’den fazla katılımcı bir araya gelecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.