Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: Twitter’dan da güzel haber bekliyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından yapıtığı açıklamada Facebook ve Instagram’ın Türkiye’de temsilcilik açmaya karar verdiğini belirterek “Twitter’dan da güzel haberler bekliyoruz” dedi
Takip et
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: Twitter’dan da güzel haber bekliyoruz
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Twitter ve diğer sosyal medya mecralarının henüz başvuruda bulunmadıklarını belirten Sayan “Twitter ve diğer ağlardan da benzer ve güzel bir haber bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın açıklaması şöyle;

“Reklam yasağı uygulamasına bir gün kala vatandaşlarımıza güzel bir haber vermek istiyorum. Facebook ve Instagram da 1 Ekim 2020 tarihinde yürürlüğe giren 7253 sayılı Kanuna uyarak ülkemizde temsilcilik açacaklarını bildirdiler. Facebook ve İnstagram’ın da ülkemizde de 30’ar milyonu aşkın kullanıcıları var. Sosyal ağların ülkemizde temsilci bulundurmaları ile birlikte taklit hesap, taciz, siber zorbalık, kişilik hakları ihlali gibi olumsuz davranışlara karşı vatandaşlarımız muhatap bulabilecekler. Temsilcilerini bildirmeyen Twitter ve diğer ağlardan da benzer ve güzel bir haber bekliyoruz. Kanunun getirdiği reklam yasağı ya da bant daraltmayı “özgürlüğe müdahale” olarak görmek adil değil. Birincil amacımız vatandaşlarımızın başvuru ve cevap alma özgürlüklerini korumak. Sosyal ağlar hayatımızın gerçeği ve ülkemizin misafiri. Siz de benim gibi Twitter ve diğer sağlayıcıların ülkemizde hizmetlerine kesintisiz devam etmesini istiyorsanız sesinizi yükseltin ve çağrı yapın. Avrupa’da olduğu gibi; Türkiye’nin kanunlarına da uymaları şart!”

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.