Ulaştırma Bakanı İzmir Otoyol’unu Kullanan Araç Sayısını Açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Kurban Bayramı’nda faaliyete geçen İzmir Otoyolu’ndan geçen araç sayısı hakkında son rakamları verdi.

Yeni projeler hakkında önemli açıklamalarda bulunan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi’nde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesindeki Ankara-Sivas YHT Projesi şantiyesinde incelemede bulunan Turhan, burada önemli paylaşımlarda bulundu.

İZMİR OTOYOLUNU 2,5 MİLYON ARAÇ KULLANDI

Bakan Turhan, Kurban Bayramı itibari ile yapımı tamamlanarak trafiğe açılan İzmir-İstanbul Otoyolundan geçen araç sayısı hakkında da güncel bilgileri paylaştı. Turhan, “İstanbul-İzmir otobanı bildiğiniz gibi 5 Ağustos’ta, Kurban Bayramı öncesinde projenin tamamı hizmete açıldı. Daha önceki yıllarda açılmış olan kesimleri vardı, şimdi tam olarak hizmet veriyor. Son rakamlar, 2,5 milyona yakın araç bu yolu kullandı. Bu önemli bir rakam. Bu rakam o güzergahta seyreden insanlara önemli de bir rahatlık, ulaşım konforu, trafik güvenliği ile seyahat etme imkanı sağladı. Hepsinden önemlisi de zaman tasarrufu sağladı.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı