Ulaştırma Bakanı duyurdu! Scooter’lara düzenleme yolda: “Sonuçta yolcu taşıyorlar”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kullanımı yaygınlaşan elektrikli scooter’lar (martılar) için düzenleme yapılacağını belirterek “Sonuçta yolcu taşıyorlar. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde düzenleme şart oluyor” dedi. 

Son dönemde kullanımı yaygınlaşan martılarla ilgili (elektrikli scooter) açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu konuda bir düzenleme yapılacağını açıkladı. Hürriyet’ten Emre Eser’e konuşan Bakan Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“Son dönemde scooter (martı) kullanımı çok arttı. Dikkatimizi çekiyor. Bu güzel bir şey. Ancak onlarla ilgili beyin jimnastiği yapıyoruz. Ama nasıl olacağı netleşmedi. Mutlaka bir düzenleme gelecek. Sonuçta yolcu taşıyorlar. ‘Ben vergi veriyorum’ demekle olmuyor. İşin içine yolcu taşımacılığı girdiğinde, trafiğe çıkma girdiğinde yapılması gereken bazı şeyler var”

BİSİKLETE TEŞVİK

Karaismailoğlu, bisiklet kullanımı içinse şunları söyledi:

“Bisikleti özendirmek için yeni yatırım ve teşvikler devam edecek. Teşvik modellerinde yeni uygulamalara da gidilebilir. İnsanların daha fazla bisiklet kullanması şehirlere

büyük fayda sağlıyor”

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ

Sosyal medya düzenlemesi ile ilgili en net problemin karşımızda bir muhatap bulamamak olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, “Karşıda bir yetkilinin olması gerekiyor. Burada temsilci bulundurmalarını yoksa yaptırıma maruz kalacaklarını belirtiyoruz. Kesinlikle kimlik ile giriş ya da Whatsapp’a müdahale durumu yok” dedi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı