adplus-dvertising

Ukrayna’ya dünya bankasından dolar desteği!

Rusya'nın işgal tehlikesiyle karşı karşıya kalan Ukrayna'ya Dünya Bankası'ndan 530 milyon dolarlık yeni ek destek geldi.
Takip et
Ukrayna’ya dünya bankasından dolar desteği!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bankadan yapılan yazılı açıklamada, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) finansmanının İngiltere (500 milyon dolar) ve Danimarka (30 milyon dolar) tarafından sağlanan kredi garantileri ile desteklendiği kaydedildi.

Açıklamada, Rusya’nın başlattığı savaşın neden olduğu acil ihtiyaçları karşılamasına yardımcı olmak maksadıyla Ukrayna’ya toplam 530 milyon dolarlık ek destek sağlanacağı bildirildi.

Söz konusu kaynağın, “Ukrayna’da İdari Kapasite Dayanıklılığı için Kamu Harcamaları (PEACE) Projesi” kapsamında aktarılacağı söylenen açıklamada, sağlık, eğitim ve sosyal koruma gibi temel kamu hizmetlerinin sağlanması dahil olmak üzere, sürekli kamu kapasitesinin desteklenmesinin amaçlandığı söylendi.

Açıklamada, Dünya Bankasının bugüne kadar Ukrayna için ortalama 13 milyar dolarlık acil vaziyet finansmanı sağladığı kaydedildi.

Bankanın açıklamasında, finansman desteğinin Ukrayna’nın temel hükümet hizmetlerini sağlamaya devam etmesine izin verdiği ve savaşın neden olduğu insani ve ekonomik kayıpların etkilerini hafifletmeye yardımcı olduğu ifade edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.