adplus-dvertising

Ukrayna’ya 6,1 milyar euroluk dev yardım

Polonya ve İsveç tarafından Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleştirilen konferansta Ukrayna’ya yardım maksadıyla 6,1 milyar euroluk bağış toplandı.
Takip et
Ukrayna’ya 6,1 milyar euroluk dev yardım
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Polonya ve İsveç tarafından gerçekleştirilen konferansta Ukrayna’ya yardım maksadıyla 6,1 milyar euroluk bağış toplandı. Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını yapan Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, “Ukrayna halkına, yerinden edilmiş insanlara AB Komisyonu olarak 200 milyon euro yardımda bulunuyoruz. Bundan dolayı mutluyuz. Elbette desteklerimiz devam edecek. Umarım öbür katılımcılar da Ukrayna için mühim yardımlar yaparlar. Bu paralar doğru kullanıldığı takdirde yeni reformlarla yalnızca Ukrayna’nın tekrardan inşası sağlanmayacak öte yandan AB yolu da açılacak. Yaşa Ukrayna” şeklinde konuştu.
Konferansa bağlanan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise, “Bu toplantılar Ukrayna, Avrupa ve dünyanın ortak bir zafer yolunda olduğunu kanıtlıyor. Ülkemiz daha iyi vaziyette. Kıtalar birleşti ve dünyadan milyonlarca insan tiranlığın kaybetmesi için bize destek veriyor” şeklinde konuştu.

Ukrayna’ya 6,1 milyar euroluk dev yardım

“Ukrayna’ya yardım yapmazsak bunu kanımızla öderiz “

Slovakya Başbakanı Eduard Heger yaptığı konuşmada, “Ukrayna’ya yardım yapmazsak bunu kanımızla öderiz. Buna gerek kalmaması için Ukrayna’yı destekliyoruz. Demokratik dünyanın bunu anlaması gerçekten sevindirici. Ukrayna’ya silahlar, mühimmatlar ve insanı yardım ile yardım etmeye devam edeceğiz. Slovakya olarak Ukrayna’nın AB’ye hızlandırılmış üyeliğini de tam olarak destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Konferansta, İsveç 21,7 milyon euro, Çekya 18 milyon euro, Finlandiya 18 milyon euro, Hırvatistan ve İzlanda 2 milyon euro, Gürcitan 7 milyon euro bağışladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.