adplus-dvertising

Ukraynalı gazeteci, Harkov’daki çatışmalarda öldürüldü

Ukrayna’nın Harkov kentinde Rus ordusu ile çıkan çatışmalarda basın mensubu ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Teğmeni Maksim Medinsky yaşamını yitirdi.
Takip et
Ukraynalı gazeteci, Harkov’daki çatışmalarda öldürüldü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna’nın Harkov kentinde çıkan çatışmalarda bir basın mensubunun öldürüldüğü açıklandı. Ukrayna’nın Odessa bölgesine bağlı Bolhrad Belediye Meclisi yaptığı açıklamada, basın mensubu ve Ukrayna ordusunda görev alan teğmen Maksim Medinsky’nin, Rus ordusu ile çıkan çatışmalarda yaşamını yitirdiğini bildirdi. Bolhrad Belediye Meclisi tarafından yapılan açıklamada, “Hemşehrimiz hiç tereddüt etmeden Ukrayna’yı savunmaya, Ukrayna’nın gerçek bağımsızlığı için savaşmaya 2014’te başladı. Askerlik ve kamu görevini yerine getirdi. Hiçbir teselli sözü onu bir oğul, koca ve baba olarak geri getiremez. Ailesine söylenecek hiçbir söz, hissettikleri acıyı ve çaresizliği gölgede bırakamaz” dendi.
Kiev Ulusal Üniversitesi Gazetecilik Bölümünden mezun olan ve çeşitli kurumlarda çalışan 33 yaşındaki basın mensubu Medinsky, 2014 senesinde gönüllü olarak Rusya- Ukrayna savaşına katılmıştı. Görevlerinin 1 senesini cephede 4 ayını ise Donetsk kentinde gerçekleştiren Medinsky’nin 24 Şubat’ta başlayan Rusya- Ukrayna savaşına katılarak tekrar Ukrayna ordusunda görev aldığı kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.