adplus-dvertising

Ukrayna’dan Türkiye’ye turizm desteği! Vatandaşlarına Türkiye’yi önerdi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Türkiye ile olan ilişkileri geliştirmek maksadıyla iki ülke arasındaki turizmin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Rusya'nın aldığı kısıtlama kararını değerlendiren Zelenskiy, "bu onların kişisel tercihidir" ifadelerini kullandı.
Takip et
Ukrayna’dan Türkiye’ye turizm desteği! Vatandaşlarına Türkiye’yi önerdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna Devlet Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Zelenskiy, Ulusal Savunma ve Güvenlik Konseyi toplantısında verimli geçen Türkiye ziyaretini değerlendirdi.

Zelenskiy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ülkesinin egemenliği ve toprak bütünlüğüne olan desteği için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukraynalı ve Türk turistler için özel koşullar ile ilgili görüştüklerini söyleyen Zelenskiy, “Ukraynalı ve Türk turist akışını artırmaktan bahsediyoruz. Özellikle şuanda birbirimize destek olmalıyız. Rusların, Rusya’dan Türkiye’ye turizmi sınırlandıracaklarını söylediğini duydunuz. Bu onların kişisel işleridir. Bence biz turizmimizi tam tersine artırmalıyız ve Türkiye’yi desteklediğimizi göstermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.