Ukrayna’da karakolda polis tecavüzü ülkeyi karıştırdı!

Ukrayna'da iki polis, karakolda bir kadına işkence ettikten sonra, gaz maskesi takıp tecavüz etmekle suçlanıyor. Ülkeyi ayağa kaldıran olaya ilişkin kan donduran detaylar ortaya çıktı.

Ukrayna’da iki polis memuru, bir kadına gaz maskesi taktıktan sonra tecavüz ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Ukrayna Polisi’nden yapılan açıklamaya göre, Kiev iline bağlı Kagarlik kentinde hastaneye başvuran 26 yaşındaki bir kadın, polisler tarafından işkence gördüğünü ve tecavüze uğradığını öne sürdü.

Bunun üstüne yapılan araştırmalarda, 2 polis memurunun işkence ve tecavüz olayıyla bağlantılı oldukları şüphesiyle gözaltına alındıkları bildirildi. Gözaltına alınan polislerin görevlerine son verilirken, olayla alakalı soruşturma açıldı.

TABANCAYLA BAŞININ ÜZERİNDEN ATEŞ ETTİLER

Ukrayna Devlet Soruşturma Bürosu’ndan yapılan açıklamada, bir soygun vakasıyla alakalı tanık olarak gece polis merkezine çağırılan kadının polisler tarafından işkence gördüğünün ve tecavüze uğradığının tespit edildiği söylendi. Polis memurlarının, zorla gaz maskesi giydirdikleri kadının başının üstünden tabancayla ateş ettiklerinin belirlendiği kaydedildi.

Polislerin öte yandan, o esnada polis merkezinde bulunan bir erkeğe tecavüz etme tehdidinde bulunduklarının, diz üzeri çöktürdükleri ve gaz maskesi giydirdikleri şahsın başına copla vurduklarının, başının üstünden tabancayla ateş ettiklerinin tespit edildiği ifade edildi. Polis merkezinde görevli polis amirlerinin de görevine son verildiği, olayla alakalı soruşturmanın sürdüğü açıklandı.

7 SENE SONRA İKİNCİ VAKA

Ukrayna’da 2013 senesinde Nikolayev ilinde 29 yaşındaki bir kadın 2 polis memuru tarafından işkence ve tecavüze uğramıştı. Nikolayev’de 2016 senesinde ise 31 yaşındaki bir erkek, işkence gördüğü polisler tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı