Ukrayna’da İki Türk Kızı Öldüren Sanık İçin Müebbet İstendi

Ukrayna’da iki Türk kızın boğazını kesip öldüren ve Türkiye’de Kurtköy Mezarlığı’nda 15 gün saklanan sanık için 2 kez müebbet hapis cezası istendi.

Ukrayna’daki Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gören Buket Yıldız ve Zeynep Hüsünbeyi’nin boğazlarını kesip öldüren sanık için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 6 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istendi.

Ukrayna’da yanına barışmak için gittiği eski sevgilisi Buket Yıldız ve ev arkadaşı Zeynep Hüsünbeyi’nin boğazlarını kesen, daha sonra da olaya hırsızlık süsü vermek için tüm değerli eşyaları çalan Hüsnü Can Çökmez, evde kanlı montunu unutarak kimliğinin belirlenmesini sağlamıştı. 2 gün boyunca Ukrayna’daki havalimanında yaşayan Hüsnü Can Çökmez, daha sonra Türkiye’ye dönüp, çaldığı bilgisayar ve telefonları satmıştı. Hüsnü Can Çökmez daha sonra Kurtköy Mezarlığı’nda yaşamaya başlamış ve 15 gün sonra polisler tarafından yakalanmıştı.

CANAVARCA HİSLE…

Çökmez hakkında mahkemede, ‘Canavarca Hisle Kasten Öldürme’, ‘Bina Dahilinde Hırsızlık’, ‘Konut Dokunulmazlığını İhlal’ ve ‘Ateşli Silahlar kanununa Muhalefet’ suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 6 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı