adplus-dvertising

Ukrayna ordusu Türk yapımı drone kullanarak Rus teknelerini batırdı!

Ukrayna Donanması, Türk yapımı drone’ların kullanıldığı bir hava saldırısında Rus personelinin tahliyesi ve yeni askerlerin taşınması için kullanılan Raptor teknelerinden ikisini batırdı. Saldırının görüntüleri de kamuoyu ile paylaşıldı.
Takip et
Ukrayna ordusu Türk yapımı drone kullanarak Rus teknelerini batırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 67 gündür devam ederken Ukrayna Donanması bugün bir video paylaşarak Karadeniz’deki Yılan Adası yakınlarında Rus donanmasına ait iki savaş teknesinin batırıldığını duyurdu.

Ukrayna ordusu Türk yapımı drone kullanarak Rus teknelerini batırdı!

TÜRK DRONELARI KULLANILDI

Paylaşılan görüntülerde Türk yapımı drone’ların kullanıldığı söylenirken, Rusya’ya ait Raptor tipi savaş gemisinin anında battığı söylendi. Raptor devriye gemilerinin Karadeniz’in kuzeybatısında devriye gezdiği aktarıldı.

GENELKURMAY BAŞKANI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Bir süre önce Ukrayna’nın saldırısında ağır hasar alan Moskva adlı amiral gemisinin olduğu bölgede olayın gerçekleştiği söylendi. Genelkurmay Başkanı Valeri Zaluzhniy, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Sabaha karşı iki Raptor tipi tekne Yılan Adası yakınlarında yok edildi” şeklinde konuştu.

RUSYA’DAN HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YOK

Bölgedeki Rus personelinin tahliyesi ve yeni askerlerin taşınması için kullanılan Raptor teknelerine gerçekleştirilen saldırı ile alakalı Moskova’dan bir açıklama gelmedi. Yüksek hızlı arama-kurtarma teknesi saatte 160 kilometre hıza kadar çıkabiliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.