adplus-dvertising

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: ’22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor’

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Karadeniz ve Azak Denizi üstündeki ana ihracat yollarını kapatmaya devam etmesi sebebiyle Ukrayna’nın tahıl ihracat arzının neredeyse yarısının şu anda durdurulduğunu söyleyerek, “22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: ’22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ülkede ihracatı yapılamayan tahıllar hakkında açıklamada bulundu. Zelenskiy, Rusya’nın ülkenin Karadeniz ve Azak Denizi üstünden ana ihracat yollarını kapatmaya devam etmesi sebebiyle Ukrayna’nın tahıl ihracat arzının neredeyse yarısının şu anda durdurulduğunu söyleyerek, vaziyeti küresel gıda güvenliği için potansiyel bir “felaket” olarak nitelendirdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: ’22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor’

Devlet Başkanı Zelenskiy açıklamasında, “Bugün 22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor. Onları ihtiyaç duyulan uluslararası pazarlara tedarik edemeyiz” şeklinde konuştu. Zelenskiy öte yandan açıklamasında, “Kıtlık yalnız başına gelmez, ona her zaman vaziyeti daha da kötüleştiren, insanların yaşamlarını mahveden ve insanlar için güvensiz şartlar yaratan siyasi bir kaos eşlik eder. Temmuz ayında, birçok ülke geçen seneki hasat stoklarını tükettiğinde, felaketin büyüklüğünü anlayacak” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.