adplus-dvertising

Ukrayna, 10 Rus generalini çatışmalarda öldürdü!

ABD Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA) Başkanı Korgeneral Scott Berrier, Ukrayna’nın Rusya ile devam eden çatışmalarda 8 ila 10 Rus generalini öldürdüğünü ifade etti.
Takip et
Ukrayna, 10 Rus generalini çatışmalarda öldürdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Savunma İstihbarat Teşkilatı (DIA) Başkanı Korgeneral Scott Berrier, ABD Senatosu’nun Silahlı Güçler Komitesi’ne verdiği demeçte, Ukrayna’da devam eden çatışmalar sırasında Ukrayna’nın 8 ila 10 Rus generali öldürdüğünü ifade etti.

RUS GENERALLER ÖLDÜRÜLDÜ

Berrier, Ukrayna ordusunun Rus ordusundan çok daha küçük olmasına karşın motive olmuş askerlerle sahada olduğunu ifade ederek, “Ukraynalıların ülkelerini savunma konusunda haklı olduğunu düşünüyorum. Uzaklardaki bölgelerden gelen Rus askerlerinin bunu gerçekten anladığından emin değilim” şeklinde konuştu.

ABD’li yetkililer, Ukrayna’daki çatışmalarda yaşamını yitiren Rus general sayısını yakından takip ederken, söz konusu sayısının modern bir ordu için alışılmadık derecede yüksek olduğu söylendi.

Yetkililer, bu alışılmadık derecede yüksek general ölümlerini kısmen ABD tarafından Ukrayna’ya sağlanan istihbarat desteğine bağlarken, bazı yetkililer ise bunun Rus generallerinin Ukrayna topraklarında normalden çok daha çok ilerlemeye zorlanmasından kaynaklandığını iddia etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.