adplus-dvertising

Uğurlu şampiyona ABD’den burs

30 Temmuz 2022, 13:55 tarihinde eklendi
Dünyanın en saygın 16 üniversitesinden burs teklifleri alan Avrupa Yüzme Şampiyonu Batuhan Filiz, Teksas A&M Üniversitesini seçti. Bilgisayar mühendisliği bölümünde yüzde 100 bursla öğrenim göreceğini belirten Batuhan Filiz “Yepyeni bir yaşam başlıyor, çok heyecanlıyım” şeklinde konuştu.
Takip et
Uğurlu şampiyona ABD’den burs
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Batuhan Filiz, hem akademik başarısı hem de spordaki başarılarıyla dünyanın en saygın üniversitelerinin dikkatini çekmeyi başardı. Geçtiğimiz sene hem okul birincisi olan hem de Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda birinci olan 18 yaşındaki Filiz’e dünya çapında 16 meşhur üniversite kapılarını açtı. Bu sene Uğur Okullarından mezun olan genç sporcu, bilgisayar mühendisliği eğitimi için Teksas A&M Üniversitesinden kabul aldı. Yüzde 100 bursla eğitim alacak genç sporcu, yüzmedeki kariyerini de ABD’de sürdürecek.

Yeni şampiyonaya hazırlanıyor

5 yaşında yüzmeye başlayan Batuhan Filiz disiplinli çalıştıktan sonra hem derslerde hem de sporda başarılı olmanın çok zor olmadığını belirtti. 2023 Bahar Döneminde eğitime başlayacağını belirten Filiz “Başarılarımın karşılığını aldığım için çok mutluyum. Hedeflediğim gibi mühendislik alanında eğitim alacağım ve spor kariyerimi de Teksas A&M Üniversitesi’nde sürdüreceğim. Derslerimin yanı sıra haftada 9 antrenman yapacağız. Yepyeni bir yaşama başlayacağım için çok heyecanlıyım” şeklinde konuştu.

Hedefim paris olimpiyatları

30 Ağustos’ta Peru’da düzenlenecek Dünya Gençler Şampiyonasına hazırlandığını da belirten Batuhan Filiz “Geçen sene Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda birinci oldum ve tarifsiz bir mutluluk ve gurur yaşadım. Antrenmanlarıma sıkı bir biçimde devam ediyorum, şampiyonalarda unvanımı korumak istiyorum. Öte Yandan Dünya Gençler klasmanında rekor kırmak için çalışıyorum. Esas hedefim ise 2024 Paris Olimpiyatlarında tarihimizdeki ilk madalyayı kazanmak. Yüzme ile ilgilenmek isteyenlere ilk önerim disiplinli olmaları. Antrenmanların kesinlikle aksatılmaması gerekiyor. Birkaç gün suya girmediğinizde adeta 1 sene yüzmemiş gibi hissediyorsunuz. Başarılarınızın karşılığını aldığınızda ise ne kadar talihli olduğunuzun farkına varıyorsunuz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.