Uğur Şahin’den BioNTech için üçüncü doz aşı açıklaması

Koronavirüse karşı aşı geliştiren BioNTech firmasının kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Türkiye’de de uygulanan üçüncü doz aşı konusunda, “Veriler üçüncü dozda yüzde 95, enfeksiyon kontrolünde yüzde 97 tam korumanın sağlandığını gösteriyor.” şeklinde konuştu.
Takip et
Uğur Şahin’den BioNTech için üçüncü doz aşı açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çevrim içi olarak düzenlenen Avrupa İmmünoloji Kongresi’nde konuşan BioNTech Üst Yöneticisi (CEO) ve Kurucu Ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, Türkiye’de de uygulaması yapılan üçüncü doz aşıya ilişkin bilgiler verdi ve koruyuculuk oranını açıkladı.

Şahin konuşmasında, “İkinci dozdan sonra antikor titresinde artan bir zaman aralığı olduğunu ve Delta varyantına karşı korumanın da antikor titrelerini düşürdüğünü görüyoruz. Gene de hastalığa karşı kuvvetli bir korumamız var. Öte Yandan gördük ki bu henüz yayımlanmamış bir veridir, tam nötralizasyon, ikinci dozdan sonra daha yüksek antikor titreleri yaratan ek üçüncü dozdan sonra sağlanır. Veriler 3. dozda yüzde 95, enfeksiyon kontrolünde yüzde 97 tam korumanın sağlandığını gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.