adplus-dvertising

Uğur Okulları Malatya’da açılıyor

Yarım asrı aşkın deneyim ve başarısıyla eğitime devam eden Uğur Okulları, Malatya’da açılacak kampüsüyle yeni eğitim-öğretim senesinde ilk öğrencilerini kabul edecek. Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, 4 kıtada 9 ülkede üniversiteleri ve okulları bulunan BAU Global Ailesinin bir mensubu olan Uğur Okulları’nın global eğitim ağını Malatya ile buluşturmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.
Takip et
Uğur Okulları Malatya’da açılıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de 53 ilde 113 okulda ‘Eğitim Kıymetlidir’ felsefesiyle öğrencilerini geleceğe hazırlayan Uğur Okulları, kuvvetli akademik kadrosuyla en donanımlı eğitim olanaklarını sunuyor. 54 senelik deneyim ve birikimle eğitime devam eden Uğur Okulları, şuanda da Malatya’da açılacak kampüsü ile yeni eğitim öğretim senesinde öğrencileri ile buluşmanın heyecanını yaşıyor.

Uğur Okulları Malatya’da açılıyor

Türkiye genelinde 79’u kampüs 113 okul
Malatya’da önümüzdeki eğitim öğretim senesi için kayıtlara başlayan Uğur Okulları’nın Malatya kampüsü ile alakalı Mövenpick Otel’de gerçekleşen basın lansmanına katılan Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, sektörde öncü adımlar atmaya devam ettiklerini belirtti. 79’u kampüs olmak üzere toplam 113 okulda kaliteli eğitimi öğrencileriyle buluşturduklarını söyleyen Çiçek, “Ulusal ve global bir markayı Malatya’ya getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Uğur Okulları Malatya’da açılıyor

Toplamda 240 eğitim kurumu ile Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından biri olduklarını kaydeden Genel Müdür Çiçek, “Önümüzdeki sene 2022-2023 eğitim öğretim dönemine 110 bin öğrenci ile başlayarak Türkiye’nin en büyük eğitim kurumuyuz diyeceğiz inşallah Malatya’mızın katkılarıyla” ifadelerine yer verdi.

Uğur Okulları Malatya’da açılıyor

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak 250 bin öğrenci ile Avrupa’nın da en büyük eğitim gurubu olduklarının da dikkatini çeken Çiçek, “250 bin öğrencimizin bulunduğu 4 kıtada 9 ülkede 6 üniversitemiz ve 4 dil okulumuz ile dünya genelinde Uğurlu olan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin fırsatları var. Fakat dünya genelinde ülkemizin bu güzel eğitim gurubunun içeriklerini dünya genelindeki farklı ülkelerin öğrencileriyle de buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu sene 16 adet öğrencimiz yurtdışındaki üniversitelerimizden kabul aldı. Amerika, İngiltere, Hollanda, Almanya’ya gönderdiğimiz öğrencilerimiz var. Lise değişim programları için de yurtdışına gönderdiğimiz öğrencilerimizin sayısı her geçen sene artıyor” dedi.

Bir öğretmen olarak her zaman öğrencilere yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğunu belirten Çiçek, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Kaliteli eğitimimizi Türkiye’nin Malatya ile beraber 53 iline buluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyor. Gücümüz yettiğince bütün Türkiye’deki çocuklarımıza bu güzel eğitimimizi ulaştırma niyetindeyiz. 113 okulumuzun 79 kampüs, Malatya kampüsümüzü de okul öncesi ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek bir kampüs olarak başlatıyoruz. Okul öncesi 1 ve 2’nci sınıftan itibaren uğur okullarında okumaya başlayan öğrencilerimizin Bahçeşehir Üniversitemiz de otomatik olarak yüzde 50 burs olanağı oluyor. Hiçbir ayrıcalık gözetmeksizin. 3 ve 4’üncü sınıfta Uğur Okullarında okuyan öğrencilerimizin Bahçeşehir Üniversitemiz de yüzde 45, 5 ve 6’da geldiyse yüzde 40, 7 ve 8’de bizimle olduysa yüzde 35 ve lise kademesinde bizde okuyan öğrencilerimizin de yüzde 25 burs olanağı oluyor”

Uğur Okulları Malatya’da açılıyor

Şimdi Türkiye genelinde yeni dönem için 8 yeni okul ve 26 yeni kurs merkezi açtıklarını da kaydeden Çiçek, “Eğitim öğretim programlarımız fiziki olarak doğru uygulanabilecek ortamlar bizim için mühim. Doğru zamanda doğru işler ve doğru yatırımlar yapmakta bizim için mühim. Senelerdir bakıyorduk Malatya’ya bu sene içimize çok sinen bir yatırım fırsatı yakaladık burada. O yüzden bu sene Malatya’da Türkiye geneli içeriklerimizi uyguluyor olacağız” dedi.

Malatya Kampüsü 752 öğrenci kapasiteli
Malatya’ya bütün bu eğitim imkanlarına sahip yeni bir eğitim kurumu kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirten Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, “Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek olan kampüsümüzde, öğrencilerimize hem fiziki koşulları hem de öğretim kadrosu ile mükemmel bir eğitim-öğretim hizmeti sunacağız. 32 derslikli, 4 bin 258 metrekare kapalı, 2 bin 500 metrekare açık alana sahip kampüsümüzde STEM laboratuvarı, Robotik Laboratuvarı, Fen Laboratuvarı, Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kütüphane, konferans salonu, açık ve kapalı spor alanları gibi birçok fiziki imkan yer alıyor. 752 öğrenci kapasiteli yeni kampüsümüzde velilerimizin Uğur’a emanet ettiği çocuklarımıza kendi çocuğu gibi eğitim-öğretim verecek olan öğretmenlerimizle kuvvetli bir kadro kurduk” diyerek konuştu.

Uğur Okulları Malatya’da açılıyor

Hatice Yetmen – Erdal Akbuğa

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.