adplus-dvertising

Uğur Okulları, İzmir Tire’ye geliyor

Yarım asrı aşkın deneyimiyle eğitim öğretime devam eden Uğur Okulları, İzmir’de 10. kampüsünü Tire’de açıyor. 4 kıtada 9 ülkede üniversiteleri ve okulları bulunan BAU Global Ailesi’nin bir mensubu olan Uğur Okulları, Tire kampüsünü yeni eğitim öğretim senesinde öğrencilerle buluşturacak.
Takip et
Uğur Okulları, İzmir Tire’ye geliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir’de; Aliağa, Bayraklı, Bornova, Gaziemir, Güzelbahçe, Menemen, Narlıdere, Örnekköy ve Karşıyaka’da bulunan kampüslerinde eğitime devam eden Uğur Okulları, Tire kampüsü ile özellikli eğitim veren okullarına bir yenisini daha ekliyor. Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, genel müdür yardımcıları Barış Sezgin, Elif Türkay ve Mustafa Çakır, Tire kampüsü kurucu temsilcisi Yıldırım Baytekin ve Tire kampüsü müdürü Emel Okat, Tire’de gerçekleştirilen basın toplantısında Uğur Okulları ve Tire kampüsü ile alakalı ayrıntılı bilgi paylaştı. Türkiye’nin 53 ilinde 113 okulda öğrencilerini geleceğe hazırlayan Uğur Okulları olarak 54 senelik deneyim ve birikimle eğitim öğretime devam etmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren STEM eğitimi, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kodlama eğitimi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi, kişiye özgü çözüm odaklı ve proaktif rehberlik hizmetleriyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdürdüklerini ifade etti.

Öğrencilerine burs olanağı
4 kıtada 9 ülkede; 6 üniversitesi, 6 dil okulu ve okul öncesinden lise kademesine kadar okulları bulunan Uğur Okulları, yurt dışı eğitim konusunda da öğrencilerini destekliyor. Uğur Okullarının, yurt içinde ve yurt dışında yüksek lisans, doktora ve iş fırsatları konusunda da her zaman mezun öğrencilerinin yanında olduğunu kaydeden Çiçek, “Uğur Okullarından mezun olan öğrencilerin İstanbul’daki Bahçeşehir Üniversitesinde çeşitli oranlarda burs olanakları bulunuyor. Okul öncesi, 1 ve 2. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler yüzde 50, 3 ve 4. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 45, 5 ve 6. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 40, 7 ve 8. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 35, lise diplomasını Uğur Okullarından alan öğrenciler yüzde 25 oranında indirim hakkından faydalanarak Bahçeşehir Üniversitesinde eğitim alabiliyor. Uğur Okulları mezunu öğrenciler, Avrupa’nın en büyük eğitim kurumlarından BAU Global çatısı altında bulunan İngiltere, Amerika, Almanya, Gürcistan, Kıbrıs üniversitelerde de burs olanağı buluyor. 9. sınıftan itibaren Uğur Okullarında öğrenim gören öğrenciler yüzde 50, 10. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 40, 11. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 30, 12. sınıftan itibaren öğrenim gören öğrenciler yüzde 25 indirim hakkından faydalanarak yurt dışındaki üniversitelerde eğitim alabiliyor” şeklinde konuştu.

Uğur Okulları, İzmir Tire’ye geliyor

Türkiye genelinde 79’u kampüs 113 okul
79’u kampüs olmak üzere toplam 113 okulda kaliteli eğitimi öğrencileriyle buluşturduklarını belirten Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, sektörde öncü adımlar atmaya devam ettiklerini ifade ederek “Bütün okullarımızda aynı müfredatı, aynı kaynakları, aynı öğretim süreçlerini, aynı projeleri eş zamanlı olarak gözlemleyebilirsiniz. Bütün süreçlerimiz iç denetim birimimiz tarafından denetleniyor. Hem okullarımızda hem kurslarımızda tespit ettiğimiz bin 269’den fazla iç denetim kriterimiz var. Günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını göz önünde tutarak her daim kendimizi geliştirmeye açık bir kurum olarak AR-GE yatırımlarımızı özenle sürdürüyoruz. ‘Öğretmene yapılan yatırım çocuklarımıza ve geleceğe yapılan yatırımdır’ inancıyla Türkiye genelinde hizmet içi eğitimler düzenliyoruz. İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri, belediyeler ve üniversitelerle iş birliği yaparak kurumumuz dışında da veli, öğrenci ve öğretmen eğitimleri düzenliyoruz. Öte Yandan bütün öğretmen ve yöneticilerimize Bahçeşehir Üniversitesinde yüzde 100 burslu yüksek lisans yapma olanağı sunuyoruz” diyerek konuştu.

Uğur Meta School programı
Uğur Okulları, dünyanın gündeminde olan “Metaverse” kavramının doğru anlaşılması, anlatılması ve ardından da uygulama alanlarında kullanılması için “Uğur Meta School” programını da başlattı. Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) iş birliği ile yöneticilere, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yönelik hizmet içi eğitimler vermeye başlayan okul, katılımcıları geleceğin dünyasına hazırlıyor. Her daim bilimi, teknolojiyi, kaynakları kullanarak doğru zamanda doğru adımlar atan, geleceğine sahip çıkan nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Nil Çiçek, şu şekilde konuştu: “Alanında uzman adlar tarafından verilen Uğur Meta School eğitimleri ile yapay zeka ve meta dünyası, Metaverse ekonomisi ve girişimcilik, NFT, PreMetaverse ve blok zincir gibi kavramlar hakkında bilgilendiriliyor. Yaptığımız her işin bilimsel temelli olmasını çok önemsiyoruz. Bu nedenle Uğur Meta School programlarına da öncelikle hizmet içi eğitimlerle başlamanın mutluluğu içindeyiz.”

‘5 dil 2 beceri’ odaklı eğitim yaklaşımı
Eğitim yaklaşımlarında öğrencilere ‘5 dil ve 2 becerinin kazandırılmasını önemsediklerini söyleyen Çiçek şu şekilde devam etti: “Bu 5 dilden birincisi ana dilimizdir. Yaşam başarısı için Türkçeyi öğrencilerimize çok iyi öğretmeliyiz. Okuduğunu doğru anlayan, kitap okumayı seven bir nesil yetiştiriyoruz. İkincisi, bilim dili olan matematik. Öğrencilerimize matematiğin yaşamımızda ne işe yaradığını, nerede karşımıza çıkacağını anlatmak istiyoruz. Üçüncüsü, global dünyanın dili İngilizce. İyi İngilizce konuşan, kendini iyi ifade edebilen bireyler yetiştirmek istiyoruz. Dördüncü dil, teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir. Teknolojinin mantığını iyi anlayabilirsek ileri teknoloji imalatı için bir adım daha atmış oluruz. Beşinci dil ise davranış dili. Yani iyi insan olmak. Bu 5 dilin yanında ise 2 beceriyi de onlara aşılıyoruz; sanat ve spor.”

STEM eğitimi
Geçen 2 senede dünyada meydana gelen bütün problemlerin çözümünün fen ve teknolojide saklı olduğunu deneyimlediğimize dikkat çeken Nil Çiçek, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Gelecekte oluşabilecek krizlere karşı hazır bir nesil yetiştirmek ismine biz de STEM eğitimlerine odaklandık. Eğitim öğretime başladığımız günden bu yana okullarımızda fen, teknoloj, mühendislik ve matematik gibi 4 mühim disiplinin bir araya getirilmesiyle yaratılan STEM öğretim modeli uygulanıyor. Okul öncesi ve ilkokul kademesinde erkenSTEM, ortaokul ve lisede STEM olarak derslerde öğrenciler; disiplinler arası kazanımları, bu kazanımların birbirleriyle nasıl bütünleştirileceğini ve çok boyutlu düşünmeyi öğreniyor.”

“Uğurlu öğrenciler YKS ve LGS’de Türkiye şampiyonu”
Uğurlu öğrencilerin Türkiye’de ve dünyada başarılara imza attığını ifade eden Çiçek, “2020 YKS’de öğrencimiz Halid Oğuz Serçe, LGS’de ise Ada Kaderoğlu Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerimiz 2021 senesinde ise YKS’de ilk 100’de 12, ilk 500’de 41, ilk binde 58 derece, ilk 2 binde 216 elde ederek büyük başarıya imza attı. LGS’de ise yüzde 1’lik dilimde 427, yüzde 2’lik dilimde 559, yüzde 3’lük dilimde 892, yüzde 4’lük dilimde 997, yüzde 5’lik dilimde bin 232 öğrencimiz yer aldı” ifadelerini kullandı.

Teknoloji ve eğitim birbirini tamamlıyor
Eğitimde teknoloji entegrasyonuna 10 sene önce başladıklarını ifade eden Nil Çiçek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Pandemi; teknolojinin destekleyici, tamamlayıcı, geliştirici niteliklerini keşfetmemizi sağladı. Dijital vatandaşlık kavramı doğru anlaşılıp teknoloji amaca uygun kullanıldığında teknolojinin esasında yararlı bir şey olduğu herkes tarafından da anlaşıldı. Aktif biçimde kullandığımız teknoloji entegrasyonumuzu son 2 senede bütün kurumlarımızda geliştirdik. 5 senedir okullarımızda kullandığımız Metodbox ile her gün 85 bin aktif kullanıcı eğitime devam ediyor. Öte Yandan canlı derslerimiz de Metodbox içerisine entegre edilen yerli ve eğitim odaklı görüntülü görüşme sistemi SeeMeet üstünden yapılıyor.”

“Sorumlu Imalat ve Tüketim” programı
Öte Yandan bu sene Birleşmiş Milletlerin “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları”nı ilke edinerek bütün kademelerde Uğur’da Sorumlu Imalat ve Tüketim programını başlattıklarını söyleyen Çiçek “Dünyanın geleceği için bilinçli adımlar atan nesiller yetişmek ismine, öğrencilerimizle tarım ve gıda, enerji, su ve geri dönüşüm temalarında çalışmalar yapıyoruz. Bugüne kadar enerji temamız çerçevesinde, öğrencilerimizin gerçekleştirdiği elektrik tasarrufuna yönelik farkındalık eylemleriyle 2 ayda evlerde kişi başı 2 ton karbon emisyonu azaltıldı. Bu miktar doğaya kişi başı iki ağaç armağan etmeye denk geliyor. Su teması çerçevesinde öğrencilerimizin yaptığı eylem planları ile evlerdeki toplam su tüketiminde 1 ayda bin 922,5 metreküp su tasarrufu sağlandı. Bu değer senelik 23 bin 70 metreküp olarak hesaplanıyor ve Türkiye’nin en büyük 9. gölü olan Uluabat Gölü’nün yarısına denk geliyor” şeklinde konuştu.

Tire Kampüsü 692 öğrenci kapasiteli
Tire’ye bütün bu eğitim imkanlarına sahip yeni bir eğitim kurumu kazandırmanın gururunu yaşadıklarını belirten Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, kampüs hakkında şu bilgileri verdi: “Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek kampüsümüzde öğrencilerimize hem fiziki koşulları hem de öğretim kadrosu ile mükemmel bir eğitim-öğretim hizmeti sunacağız. 30 derslikli, 2 bin 910 metrekare kapalı, 5 bin 25 metrekare açık alana sahip kampüsümüzde STEM laboratuvarı, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, görsel sanatlar ve müzik Laboratuvarları, kütüphane, toplantı salonu, kapalı spor salonu, basketbol, futbol ve hentbol sahası gibi birçok fiziki imkan yer alıyor. 692 öğrenci kapasiteli yeni kampüsümüzde öğrencilerimizi başarılı bir geleceğe hazırlayacağız. Tire kampüsü, 2022-2023 eğitim döneminde aralıksız olarak eğitimle buluşacak. Şimdiden kayıt çalışmalarına ve tanıtımlara başladık.”

Ceren Atmaca – Sinan Yeniçeri

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.