Uğur Dündar’ın sicilinde sabıka kaydı çıktı!

Sözcü yazarı Uğur Dündar'ın 2001 yılında bir haberde röportaj yaptığı bir kişiyi yumrukladığı ortaya çıkmıştı. Dündar'ın Tekirdağ Kumbağ'daki bir fabrikaya izinsiz girip iş yeri dokunulmazlığını ihlal etmekten sabıkalı olduğu anlaşıldı. Dündar'ın bu suçtan 10 ay hapis cezasına çarptırıldığı anlaşıldı. Kararın Dündar'ın adli sicil kaydına işlendiği öğrenildi.

Sözcü Gazetesi Yazarı Uğur Dündar’ın 2001 senesinde habere gittiği bir mekanda kendisine çekim izni vermeyen ve özel mülkün içinde yapılan çekime engel olmak isteyen vatandaşı yumrukladığı ortaya çıkmış bu anlara ilişkin görüntüler Sözcü Gazetesi davasında hapis cezasına çarptırılan Gökmen Ulu tarafından sosyal medyada paylaşılmıştı. Uğur Dündar’ın da bu görüntüleri retweet edip adeta iyi bir şey yapmışçasına demeçler vermesi dikkat çekmişti.


Uğur Dündar’ın benzer bir olay nedeniyle hapis cezasına çarptırıldığı gün yüzüne çıktı. Dündar’ın 2005 senesinde Tekirdağ Kumbağ’da bulunan bir tuğla fabrikasına izinsiz girip burada çekim yaptığı, iş yeri sahipleri tarafından şikayet edilmesi üstüne olay yerine gelen jandarmalara hakaretvari sözler söylediği bu nedenle karakolluk olduğu anlaşıldı.

JANDARMA DA ŞİKAYETÇİ OLDU

Jandarma görevlilerinin Dündar’ın kendilerine ağır hakarette bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldukları, tutanak tuttukları anlaşıldı. Ile ilgili görevli memura hakaret tehdit, hakaret tehdit ve iş yeri dokunulmadığını ihlal suçlarından iddianame gerçekleştirilen Dündar Tekirdağ 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.

10 AY HAPİS

Mahkeme Dündar’a her iki hakaret şikayeti hakkında beraat kararı verirken fabrikasının imalat ve eklenti bölümlerine izinsiz girerek çekim yaptığı gerekçesiyle işyeri dokunulmazlığını ihlal suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dündar’ın ekibinden Celal Erçil, Serap Belet ve Murat Sis’in de aynı cezaya çarptırıldığı anlaşıldı. Dündar hakkındaki cezasının paraya çevirilip hükmün açıklanmasının ertelenmesine karar verildiği tespit edildi. Kararın Uğur Dündar’ın adli sicil kaydına işlendiği öğrenildi.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı