adplus-dvertising

Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları

Son dönemlerde ününe ün katan Yargı dizisinin Eren komiseri Uğur Aslan, hiç bilmediğimiz bir yönü olan şarkıcılık yeteneğini de farklı projelerde sergiliyor. Uğur Aslan Afara adlı bir müzikalde’de yer alırken, aynı zamanda Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oluyor. Peki Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte oyuncu Uğur Aslan hakkında merak edilenler…
Takip et
Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 9 Şubat 1972

Doğum yeri: Hatay

Eğitimi: Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü

Eşi: Sema Ergenekon

Uğur Aslan 9 Şubat 1972’de Hatay’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana-Sanat Dalı mezunudur. 2005 yılında yayınlanan Beşinci Boyu adlı dizi ile oyunculuk hayatına adım atan Uğur Aslan, Aile Reisi, Yer Gök Aşk, Kayıp, Derdest,Kara Sevda, Açlığa Doymak, Daha, Gümüş, Aşık: Aşığın Gözü Kördür gibi yapımlarda rol almıştır. Şimdilerde ise ekranların sevilen dizisi ‘Yargı’da Eren komiseri canlandırmaktadır.

Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları

UĞUR ASLAN’IN EŞİ SEMA ERGENEKON KİM?

1999 yılında Sema Ergenekon ile hayatını birleştirmiştir.

49 yaşındaki oyuncu Uğur Aslan, 22 yıldır başarılı senarist Sema Ergenekon ile evlidir.

Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları

Sema Ergenekon, 9 Nisan 1977 tarihinde doğdu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Dramatik Yazarlık Bölümü’nden mezun olan Ergenekon, üniversitede tanıştığı oyuncu Uğur Aslan ile tanışmalarından 6 yıl sonra dünyaevine girdi. Sema Ergenekon 41. Altın Kelebek Ödülleri‘nde En İyi Senarist Ödülü kazandı.

Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları

SEMA ERGENEKON AYRINTILIBİYOGRAFİ İÇİN BU HABERE BAKINIZ

Eşi Uğur Aslan ile birlikte verdiği bir röportajda Sema Ergenekon, evliliğiyle ilgili şunları söylemişti:

“Birlikte büyümüş olmaktan, her şeyimi biliyor olmasından mutluyum. İsterim ki ömrüm boyunca birlikte olalım. Uğur bana bir defter hediye etmişti, onda
şöyle yazıyordu, “Aynı mezarda başın omzumda uyumak dileğiyle…”

Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları

Yargı’nın Eren komiseri Uğur Aslan da dizinin senaristi eşi Sema Ergenekon’un Yargı’nın finalini izlerken duygulandığı anları paylaştı.

Uğur Aslan eşini paylaşarak “Arkadaşlar kendi yazdığı finali böyle izledi senaristimiz” yorumunda bulundu.

Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları

UĞUR ASLAN’IN KAÇ ÇOCUĞU VAR?

Mutlu bir evlilik sürdüren  Uğur Aslan ve Sema Ergenekon çiftinin 3 çocuğu bulunuyor.

Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocuklarıUğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları

UĞUR ASLAN RÖPORTAJINDAN ALINTI

Uğur Bey bize kısaca kendinizden bahseder misiniz? Oyunculukla tanışma hikayeniz nasıl oldu?

– Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Melekli köyünde doğdum. Dokuz kardeşin en küçüğüyüm. İlk ve ortaokulu Reyhanlı Devlet Parasız Yatılı Bölge Okulu’nda okuduktan sonra, liseyi Antakya Ticaret Lisesi’nde okudum. A.Ü. Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü, oyunculuk ana sanat dalından mezun oldum.
Lisede okuduğum yıllarda oynadığım bir tiyatro oyunuyla dikkatini çektiğim Hatay Kültür Tiyatro Topluluğu’nun yönetmeni Rasim Tuna’nın ilk resmi teklifi ile ilk büyük deneyimim olan “Bir Şehnaz Oyun”la oyunculuk hayatım başladı.

 “Yargı” dizisinin senaristi, eşiniz Sema Ergenekon. Siz de senaryoya Sema Hanım kadar hakim misiniz?

– “Yargı” sürecinin hemen her aşamasına tanıklık ettim. Kesinlikle çok meşakkatli ve zor bir yolculuktu Sema için. İki yılı aşkın bir süre verilen bir emeğin ürünü “Yargı”. Sanki yazarlığa ilk kez başlıyormuşçasına, onlarca kaynak edinip, günlerce süren bir eğitim yolculuğuna girdi. Bu yolculuktaki en büyük hedefi ise anlatacağı hikayeyi mümkün olan en gerçek haliyle ortaya koyup, izleyicinin de içine katıldığı bir oyun kurgulamaktı. Görünen o ki bunu fazlasıyla başardı.

Komiser Eren rolünün size teklif edilmesi nasıl oldu?

– Sema’nın yazdığı hemen her şeyi ilk okuyan kişiyimdir. “Yargı”yı okuduğumda menajerim Abdullah Bulut’u arayıp, bu rolü istediğimi söyledim. Sema üzerinden lobi yapmaya çalıştım ama olmadı (Gülüyor). Hazırladığım müzikli gösteri için provadayken beni aradı Sema, yapımcımız Kerem Çatay’ın ve yönetmenimiz Ali Bilgin’in beni bu rol için istediğini söyledi. Yani nasıl bir mesaj yollamışsam evrene, istediğimi aldım. Patronumun ve yönetmenimin isteğiyle aldım Eren rolünü.

Diziden kalan boş zamanlarınızda neler yaparsınız? Hobileriniz var mıdır?

– Var tabii. Spor yapmaya bayılıyorum. Sema bana “emekli albay” der sürekli. Gerçekten çok disiplinliyimdir o konuda. 45 yaşımdan sonra kemana başladım, onunla haşır neşirim hemen her gün. Ney üflemeye çalışıyorum. “Afara Bir Arabesk Müzikali” isimli bir proje hazırlıyoruz, o çok zamanımı alıyor. Özel bir üniversitede oyunculuk dersleri veriyorum.

AFARA ARABESK MÜZİKALİ HAKKINDA

Yargı dizisinin Eren’i olarak tanıdığımız başarılı oyuncu Uğur Aslan, aynı zamanda BKM’nin yapımcılığı üstkendiği Afara adlı arabesk müzikalle de dikkat çekiyor. Uğur Aslan Afara sahnesinde 9 kişilik arabesk orkestra eşliğinde canlı olarak arabesk şarkılar söylüyor.

Uğur Aslan kimdir, nereli, kaç yaşında, şarkıcı mı? Uğur Aslan’ın eşi ve çocukları

“Afara” nasıl ortaya çıktı?

– 50 sene önce ortaya çıktı, doğduğumda! Çünkü kendi hayatımı, yaşadıklarımı kaynak aldığımız bir oyun “Afara”. Ama tiyatro diliyle 25 sene önce tohumları ekildi, tiyatro bölümündeki öğrencilik yıllarımda. Ama oyunculuk okurken aynı zamanda müzisyenliğe de devam ediyordum. İkisini de bırakmadım. “Afara” ile ikisini birlikte kullandığım bir proje yapmış olduk: “Bir Arabesk Müzikali.” Seyirci sahnede gerçek bir şey izleyecek. Sohbet gibi, dertleşme gibi, kendi yaşadıklarımı seyirciyle paylaştığım bir oyun.

– Arabeski çok seviyorum. Çünkü hemen her arabesk şarkının bir hikayesi var. Bunu anlatmayı ve söylemeyi seviyorum.

UĞUR ARSLAN AFARA’YI ANLATTI!

Uğur Aslan, Afara hakkında; “Yeni programımız hepimize hayırlı olsun. Tabii ki inanılmaz heyecanlıyım. Benim lakabım olan Afara’nın bir gün böyle bir hikâyeye döneceği hiç aklıma gelmezdi. Nurlar içinde uyusun babacığım ve anacığım… Ne iyi etmişler de beni Afara’m diye sevmişler. Bu hikayenin her anını onlara borçluyum.” şeklinde konuştu.

Afara kelimesi, uzun da olsa yakalarımızın bir araya gelemediği, gizli sevdalara tutulduğumuz, yokluğun içinde doyduğumuz, mutlu olmak için bolluğa ihtiyaç duymadığımız, hayatı ıskalamadığımız, hayatın geniş paçalarına tutunduğumuz bir dönemi temsil etmekte. Programın ismi bugün artık afara olan arabesk, afara kalan ahlak, afara kalan gazino kültürü, afara kalmış bir döneme selam çakmakta.

AFARA NE DEMEK?

Afara kelimesi, harman yerinde toprağa karışıp kalan taneler anlamına gelmektedir.

İşte kelimenin anlamları:

Harman yerindeki hububatın taş ve toprakla karışık kalıntısı.

Tütün tozu, ufalanmış tütün.

Bahçe ve bostanlardaki kalıntı, bir şeyin en son kalan döküntüsü.

UĞUR ASLAN’IN OYNADIĞI DİZİLER

2021 Yargı – Eren komiser

2020 Çukur – Emir Varol

2019 Kuruluş Osman

2017 Siyah Beyaz Ask

2017-2018 Kara Sevda

2014 -2015 Karadayı

2013 Kayıp

2010-2012 Yer Gök Aşk

2009 Aile Reisi

2008 Derdest

2005 Gümüş

2005 Ofis İşi

2005 Kale İçi

ROL ALDIĞI SİNEMA FİLMLERİ

Aşık : Yazan,Yöneten: Bilal Babaoğlu – 2016 – Rolü: Kasım

Zahir

ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

Keşanlı Ali Destanı

Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı

Gözlerimi Yaparım Vazifemi Yaparım

Muhbir

Azizname

Şahları da Vururlar

Bir Şehnaz Oyun

Kısasa Kısas

Hamlet

Macbeth

Antigone

Bekleyenler

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.