UFC İle Anlaşan Chiliz (CHZ) CEO’su Alexander Dreyfus’tan Barcelona Paylaşımı

Türkiye’de de ciddi bir yatırımcı kitlesine ulaşan Chiliz (CHZ), futbol kulübü odaklı taraftar tokenlerinden sonra şimdi ise UFC’ye odaklandı ve UFC ile ilgili müjdesini verdi. Popüler altcoin Chiliz (CHZ) için, Akash Girimath fiyat grafiğini okuyarak vardığı sonuçları paylaştı. UFC İle Anlaşan Chiliz (CHZ) hakkında ünlü analistten ilgi çeken yorum ve Alexander Dreyfus’tan Barcelona paylaşımı...
Takip et
UFC İle Anlaşan Chiliz (CHZ) CEO’su Alexander Dreyfus’tan Barcelona Paylaşımı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kripto para piyasaları geçtiğimiz gün yaşanan düşüşten toparlanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaybettiği değerin bir kısmını geri alarak 56.700 dolar seviyesine yükseldi. Birçok altcoin’de ise ciddi oranda artışlar görülüyor. Bu süreçte pek sessiz kalan popüler altcoin Chiliz (CHZ) için, Akash Girimath fiyat grafiğini okuyarak vardığı sonuçları paylaştı.

Ultimate Fighting Competition (UFC), Chiliz ile ortaklık kurdu. Salı günü yapılan açıklamaya göre, UFC taraftar token’ı socios.com üzerinden satışa çıkarılacak. UFC token’ının haziran ayında hayata geçmesi beklenirken, maksimum arzı ise 20 milyon olacak.

Taraftar tokenları, Chiliz blockchain’i üzerinde çıkarılmakta ve sahiplerine, Socios.com’da taraftar oylaması, VIP ödülleri, özel promosyonlar, AR özellikli özellikler, sohbet forumları, oyunlar ve yarışmalar gibi özel içerik ve fırsatlara erişim sağlıyor. Böylece UFC, Avrupa futbol devleri FC Barcelona, Paris Saint-Germain, AC Milan ve Manchester City dahil olmak üzere taraftar tokenları çıkarmak için Chiliz ile ortaklık kuran 26 büyük spor kulubüne sahip güçlü bir ağa katılmış oldu.

Chiliz, Yeni Ortaklığını Duyurdu

Socios CEO’su Alexandre Dreyfus tarafından yayınlanan açıklamada, 20 milyon adet olarak piyasaya sürülecek UFC Taraftar Tokenleri resmen duyuruldu. Daha önce dünyanın en büyük futbol kulüpleri ile anlaşıp taraftar tokenleri piyasaya süren Chiliz’in şimdi ise karma dövüş sanatlarının kullanıldığı UFC için benzer bir adım atacak olması oldukça önemli.

UFC İle Anlaşan Chiliz (CHZ) CEO’su Alexander Dreyfus’tan Barcelona Paylaşımı

Ünlü Analistten İlgi Çeken Chiliz (CHZ) Coin Yorumu

Popüler altcoin fiyatının 0,47 dolardan 0,59 dolara kadar olan aralık içerisinde konsolide olduğunu belirten Akash Girimath, bu aralıktan çıkmaya çalıştığı son seferde %22’lik bir gerileme yaşadığını söyledi. Deneyimli analist Chiliz’in tekrar bir ralliye başlamak için hazırlık yaptığını söyledi. İlk hedef 0,59 dolar ile 0,657 dolar bandının geçilmesi olacak. Akash Girimath’a göre, bu seviyenin üstündeki güçlü bir kapanış, ayı momentumunun sonunu getirebilir.

Tecrübeli analiste göre, böyle bir senaryoda, Chiliz fiyatı, bir süre yatay bir grafik seyredebilir. Ardından da hedefin 0,796 olduğu yeni bir yükselişe başlayabilir. Bu da şimdiki fiyat olan 0,51 dolardan %50 yükseğe tırmanmak demek.

Akash Girimath, %50 artışın, sadece yukarıda söylenen direnç bölgesinin geçilmesi durumunda gerçekleşeğini vurguladı. Yükseliş durumunda ilk direnç 0,539 dolar seviyesinde bulunmakta. Bu noktada satıcıların devreye girme ihtimali bulunuyor. Deneyimli analist, bunun sebebi olarak da bu seviyede daha önce satın alınan 610 milyon adet CHZ’nin, zararını kurtarmak isteyenler tarafından tekrar satılma ihtimalinin olmasını gösteriyor.

Göstergeler Yükselişi İşaret Ediyor

Deneyimli analist, ayrıca, Chiliz ağına katılan yeni adreslerin sayısının 1.180’den 662’ye düştüğünü belirtti. Bu %43’lük düşüş, yatırımcıların mevcut fiyat seviyesinde CHZ ile ilgilenmediklerini ve fonlarını başka kanallara aktardıklarını veya karlarını ayırdıklarını gösteriyor. Akash Girimath’a göre, altcoin bir yükselişe hazır görünse de, yatırımcılar, on-chain göstergeleri inceleyerek bu potansiyel yükselişi destekleyip desteklemediğine karar vermeli ve dikkatli hareket etmeli.

Tecrübeli analist, 0,43 dolar seviyesinin altında yaşanacak bir 12 saatlik mum kapanışının, artış senaryosunu da geçersiz kılacağını sözlerine ekledi. Böyle bir durumda gelebilecek satış baskısı ayrıca bir %10 düşüşe sebep olabilir. Böylece 0,38 dolar seviyesi test edilebilir.

Chiliz Tarafından Önemli Bir Anlaşma Haberi Geldi

UFC Başkan yardımcısı Tracey Bleczinski şöyle konuştu:

“”UFC’nin dünya çapında 625 milyondan fazla hayranı var ve taraftar tokenları, onları UFC’ye yaklaştıran ve onlara etki sağlayan, aynı zamanda spora olan tutkularını ödüllendiren, çekici, özgün bir ürün aracılığıyla onlarla bağlantı kurmanın benzersiz bir yoludur.”

Chiliz CEO’su Alexander Dreyfus’tan ise heyecan verici tweetler gelmeye devam ediyor. Hollandalı kulüp Fortuna Sittard ile anlaşma sağlandığını duyuran tecrübeli iş adamı, bu kulübün tokenlarının satışa çıktığı söyledi. Dreyfus’un attığı “Barcelona’dan selamlar!” tweeti herkesi heyecanlandırırken, Cristiano Ronaldo’nun tweetine verdiği cevap da dikkatleri çekti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.