Uçuşlar 2 Günlüğüne İptal Edildi

İngiliz hava yolu şirketi British Airways’in 4 bin pilotu 2 günlük grev yapma kararı aldı. Grevin sebebi olarak ise,3 yıldır yapılması beklenen zammın, istenilen oranın altında yapılmak istenmesi olarak belirtildi.

İngiliz hava yolu şirketi British Airways, 2 günlük uçuşların iptal olduğunu duyurdu. Temmuz ayında yapılmak istenen yüzde 11,5’lik zammın pilotlar tarafından kabul edilmemesi üzerine gelişen süreç, 2 günlük grev kararıyla devam ediyor. Pilotların 3 yıldır zam almaması ev yüzde 11,5’lik zammı az bulması, İngiliz Pilotlar Derneği’ni de harekete geçirdi.

BAŞBAKANLIK HER İKİ TARAFI DA UYARDI

İngiltere Başbakanlığından yapılan açıklamada, sendika ile British Airways’ın bir an önce anlaşması gerektiği ve halkın daha fazla mağduriyet yaşamaması gerektiği belirtildi. 4 bin pilotun iki günlük grev sürecinin, Britihs Airways’e toplam maliyetinin 80 milyon Sterlin olacağı öğrenildi.

Hava yolu şirketi British Airways, yolcularına ”Havalimanına gelmeyin” uyarısında bulundu. Mağduriyetin giderileceği öğrenilirken, İngiliz Hükümeti tarafından uyarılan sendika ve hava yolu şirketinin bir an önce çözüm bulması ve kimsenin tatilini mahvetmemeleri gerektiği söylendi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı