adplus-dvertising

Uçan Araba İlk Uçuşunu Yapacak!

Yarın düzenlenecek Teknofest'te Cezeri Uçan Araba, yolcu ve kargo taşımacılığında aktif rol alacak. Cezeri Uçan Araba ilk defa kamuoyu önüne çıkacak.
Takip et
Uçan Araba İlk Uçuşunu Yapacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yarın düzenlenecek Teknofest’te Cezeri Uçan Araba, yolcu ve kargo taşımacılığında aktif rol alacak. Cezeri Uçan Araba ilk defa kamuoyu önüne çıkacak. Geçtiğimiz yıl büyük beğeni toplayan Teknofest yarın başlayacak. Teknofest’in en çok merak edilen buluşu ise Cezeri Uçan Araba. Sağlık ve Askeri alanda lojistik destek faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırılacak. Cezeri, yolcu ve kargo taşımacılığında aktif rol almak üzere tasarlanıyor.

Uçan Araba İlk Uçuşunu Yapacak!

CEZERİ 100 KM HIZA ULAŞABİLİYOR

Cezeri Uçan Araba. Sağlık ve Askeri alanda lojistik destek faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırılacak. Cezeri, yolcu ve kargo taşımacılığında aktif rol almak üzere tasarlanıyor. Cezeri’nin seyir hızı 100 km, azami uçuş 2 bin metre ve 1 saat havada kalabilecek. Cezeri, 70-80 km menzile ulaşabilecek. Güvenlik güçlerince aktif olarak kullanılan Bayraktar TB2 de TEKNOFEST’te sergilenecek. Bugüne kadarki uçuş süresi 110 bin saati aşan Bayraktar TB2, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 86 araçla görev icra ediyor. Türk havacılık tarihinde havada kalma (27 saat 3 dakika ) süresi ve irtifa (27 bin 30 feet) rekorunu kıran Bayraktar TB2, bu ölçekte ihraç edilen ilk hava aracı unvanını da taşıyor.

MÜHENDİSLER İLE GÖRÜŞME İMKANI

Teknofest’e gelen ziyaretçiler tüm bu sistemler ile ilgili detaylar için mühendisler ile görüşebilecek. Stantta Bayraktar TB2 uçuş simülasyonu da yer alacak. İsteyen ziyaretçiler İHA’ların çalışma sistemlerini ve prensiplerini deneyimleyebilecek. Soru-cevap seansları yapılarak, ödüllü bilgi yarışmaları düzenlenecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.