Üç Kuruş dizisinin çekildiği ‘Çıngıraklı Mahallesi’ nerede, gerçekte var mı?

Üç Kuruş dizisinin çekim yeri merak ediliyor. Yeni sezonda izleyiciyle buluşan dizide Çıngıraklı Mahallesi dikkat çekti. Peki ama dizide bahsi geçen Çıngıraklı Mahallesi gerçekte var mı?
Takip et
Üç Kuruş dizisinin çekildiği ‘Çıngıraklı Mahallesi’ nerede, gerçekte var mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Üç Kuruş dizisinde; Kendine has karakterleri ve sert kurallarıyla renkli bir Roman mahallesi olan Çıngıraklı’nın “koruyucusu” konumundaki mafya lideri Kartal ile Organize Büro’nun gözü kara ve kural tanımaz komiseri Efe’nin arasındaki kovalamaca oyunu bir cinayet vakasıyla ters yüz olur. Katili yakalamak için girdikleri yollar onları hiç tahmin etmeyecekleri bir ismin karşısına çıkaracaktır. Peki ama milyonların merak ettiği Çıngıraklı mahallesi nerede?

Çıngıraklı mahallesi gerçekte neresi?

Çıngıraklı mahallesi İstanbul Balat’ta yer almaktadır. Üç Kuruş dizisinde sıkça bahsedilen yer Balat’tadır. Üç Kuruş dizisi her ne kadar İstanbul’un Nişantaşı semtinde gerçekleşse de herkesin merak ettiği Çıngıraklı mahallesi Balat’a aittir. Çıngıraklı mahallesinin gerçekteki adı ise Balat’ın Lonca mahallesi olarak biliniyor.

Çekimler nerede yapılıyor?

Üç Kuruş dizisinin çekimleri Nişantaşı’nda gerçekleşiyor. Üç Kuruş dizisinde Kartal ile Organize Şube komiseri Efe’nin çarşı da karşılaştığı sahne ise Abdi İpekçi Caddesi üzerinde yer alıyor.

İstanbul’da meşhur olan Roman mahalleleri arasında Sulukule yani Sultan Mahallesi ve Balat’taki Lonca Mahallesidir.

Sulukule’deki Sultan Mahallesi kentsel dönüşüm nedeni ile yıkıldığı için artık romanların yaşamlarını anlatan bir bölge değildir.

Üç Kuruş dizisi İstanbul Balat’ta yani Lonca Mahallesi olarak bilinen yerde gerçekleşecek.

Yani gerçekte İstanbul’da Çıngıraklı Mahallesi yoktur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.