Üç Kardeş 2021 Tatbikatı Bakü’de başladı!

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan Özel Güçleri, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de ortak askeri tatbikat gerçekleştiriyor. Tatbikata ‘Üç Kardeş 2021″ isimi verildi.
Takip et
Üç Kardeş 2021 Tatbikatı Bakü’de başladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

“Üç Kardeş 2021” ismi verilen tatbikat öncesinde gerçekleştirilen törende üç ülkenin milli marşları seslendirildi, bayrakları göndere çekildi.

Azerbaycan Özel Güçler Komutanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev, törende yaptığı konuşmada, Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan’ın yakın dost ve kardeş ülkeler olduklarını, bu ilişkilerin merkezinde üç ülke halklarının yakınlığının yattığını kaydetti.

Mirzeyev, Azerbaycan’ın 27 Eylül 2020’de Ermenistan silahlı güçlerine karşı başlattığı 44 günlük karşı taarruzun ilk gününden itibaren Türkiye ve Pakistan’ın Azerbaycan’a gösterdiği dayanışma ve desteğin bunun delili olduğunu vurguladı.

Üç ülkenin ilişkilerini daha da kuvvetlendirmek ve geliştirmek için mühim adımlar attığını söyleyen Mirzeyev, “Üç Kardeş 2021” tatbikatının, üç ülkenin askerleri arasında geniş bir deneyim ve görüş alışverişi ve mesleki eğitimlerinin daha da iyileştirilmesine büyük katkı sağlayacağına emin olduğunu belirtti.

Tatbikatın temel amacının muharebe operasyonları esnasında dost ve ortak ülkelerin özel güçlerinin etkileşimini geliştirmek, barış ve savaş zamanında operasyonlara hazırlanmak, bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmak olduğu vurgulandı. Üç ülkenin bir araya geldiği ilk tatbikat olan “Üç Kardeş 2021”, 20 Eylül’e kadar sürecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.