Uber Şoförlüğünden Opera Sanatçılığına!

Yolcuları için aryalar seslendiren Uber şoförü Menzi Mngoma, opera sanatçısı oldu.

Güney Afrika’nın Durban kentinde Uber şoförlüğü yapan 27 yaşındaki Menzi Mngoma, bir yolcusu için seslendirdiği arya ile meşhur oldu. Yolcusunun kendisini videoya çekmesi ve sosyal medyaya yüklemesinin ardından ülkede fenomen haline gelen genç adamın kariyeri tümüyle değişti. 27 yaşındaki genç adam verdiği demeçte, “Şu anda hayatımda olan her şeyden çok heyecan duyuyorum. Şimdiden bir tekli şarkım çıkacak ve bir konserim olacak. Sokakta beni tanıyan ve fotoğraf çektirmek isteyen insanlarla karşılaşıyorum. Bu beni çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Video, Johannesburg’da bir iş gezisi sırasında çekildi. Mngoma ile olan yolculuğu sırasında genç adamın kendi kendini eğitmiş bir opera sanatçısı olduğunu keşfeden ve videoya çekip meşhur olmasını sağlayan yolcusu Kim Davey ise, “Böyle bir yeteneği kullanmadığına inanamadım. Hemen videoya çekmek ve herkese göstermek istedim” diye konuştu. Davey gazetecilere verdiği demeçte, “Ülkede kendisi gibi şarkıcı olabilecek gençler fırsat eşitsizliği nedeniyle bunu başaramıyorlar. Bu genç ailesini desteklemek için Uber sürücüsü olarak çalışmak zorunda kalmış” şeklinde konuştu. Mngoma’nın şarkı söylemesiyle tüylerinin diken diken olduğunu belirten Davey, “Videoyu Facebook’a yüklerken böyle bir patlama yapacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu” dedi.

ÇEŞİTLİ YARIŞMALARA KATILACAK

Cape Town Opera seçmelerine katılan Mngoma, şimdiden bir tekli şarkı yayınladı. 31 Temmuz’da da Johannesburg’da düzenlenecek olan Güney Afrika Yazar Ödülleri’ne davet edildi. Bunun yanında, 18-28 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Güney Afrika Uluslararası Opera Yarışması’na da katılacak. Aralık ayında Los Angeles’da düzenlenecek olan bir yetenek yarışmasında da performans gösterecek genç adam, “Kendini özel birisi gibi hissediyorum. Basit bir Uber sürücüsü olmadığımı kanıtlamaktan mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı