UBER Gitti Korsan Taksi Geldi

Son zamanlarda taksicilerin şikayet ettiği konulardan olan ve hızla yayıldığını iddia ettikleri korsan taksinin broşür bastırmaya başladıkları bile iddia edildi.

Taksicilerin 18 bin UBER aracının İstanbul’dan çekilmesi için başlattığı süreç, taksicilerin zaferiyle sonuçlanmıştı. Bu sürecin sonunda İstanbul sokaklarına tekrar hakim olan taksiciler, şimdi de korsan taksilerden şikayetçi. Taksicilerin iddialarına göre taksi piyasası durma noktasına geldi.

KORSAN TAKSİLER HER YERDE

Taksicilerin iddialarına göre, İstanbul’da yaklaşık 450 korsan taksi durağı bulunuyor. Rent a car ve galeri gibi gözüken yerlerde 40-50 aracın korsan taksicilik yaptığını iddia eden taksiciler bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini, aksi takdirde taksi sektörünün bitme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu iddia etti.

BROŞÜR BİLE BASTIRDILAR

Bazı mahallelerde korsan taksicilerin broşür bastırarak reklamlarını yaptığını ifade eden taksiciler ekmek tekneleri taksilerin, eskisi gibi kazandırmadığını ve bu korsan taksi tehlikesi devam ettikçe daha da zarar göreceklerini kaydetti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı