Uber Bu Sefer de Kolombiya’yı Karıştırdı!

Kolombiya ülkede hizmet veren Uber araçlarının yasaklanması için eylem yaptı.

Güney Amerika’da uber araçlarının yasaklanması için taksiciler tarafından eylemler başlatıldı. Ülkede eylemlerin duyulmasının ardından diğer şehirlerde de tüm taksiciler uber karşıtı eylemde bulundu. Taksicilerin bir araya gelerek trafik yavaşlatma ve müşteriyi kabul etmeme eylemleri ile uberlerin ülkede yasaklanması istendi. Gösteriler ile hükümete sesini duyurmak isteyen taksiciler trafiğin yavaşlamasına neden oldu.

Ülkenin bir çok şehrinde gerçekleştirilen eylemler hükümet tarafından dikkate alınmadı. Taksicilerin eylemlerine karşılık polis ekipleri müdahalelerde bulunarak eylemcilere ceza yağdırdı. Trafiği aksatan ve ülkede karışıklığa neden olan taksicilerden bazıları polis ekipleri tarafından göz altına alındı. Meslektaşlarından eyleme katılmayan taksicilere saldıran protestocular taksilere zarar verdiler.

ÜLKEDE YASAL DEĞİL

Türkiye’de de bir dönem gündem olan ve büyük tartışma yaratan uber taşımacılığı yasal olmadığı gerekçesiyle ve ortaya çıkan taksici uber kavgası sebebiyle yasaklanmıştı. Aynı durumun yaşandığı Kolombiya’da hükümetin eylemlere ve çağrılara yanıt vermemesi taksicileri kızdırdı. Kolombiyalı taksiciler eylemlerinde yasal olmayan uber kullanımının yasaklanmasını istediler. Hükümet yetkililerin taksicilerin bu eylem planlarına ne yanıt vereceği merakla bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı