adplus-dvertising

UAEA, Zaporijya Nükleer Santrali’ndeki ilk günkü incelemelerini tamamladı

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) heyetinin büyük bir kısmı 3 saatlik çalışmanın sonrasında Zaporijya Nükleer Santrali’nden ayrılırken, heyette bulunan teknik ekibin santralde kaldığı ifade edildi.
Takip et
UAEA, Zaporijya Nükleer Santrali’ndeki ilk günkü incelemelerini tamamladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) heyeti, geçtiğimiz mart ayından bu yana Rusya’nın kontrolünde bulunan Avrupa’nın en büyük nükleer santrali Zaporijya Nükleer Santrali’ndeki ilk günkü araştırmalarını tamamladı. UAEA heyetinin büyük bir kısmı 3 saatlik çalışmanın sonrasında nükleer santralden ayrılırken, heyette bulunan teknik ekibin santralde kaldığı ifade edildi.

Heyetin 3 Eylül’e kadar araştırmalarını sürdürmesi planlanıyor

UAEA Başkanı Rafael Grossi santral girişinde basın mensuplarına verdiği demeçte, santrale ulaşmak için yoğun çaba harcadıklarını ifade ederek, “Evet, santrale ulaşmak kolay olmadı. Ama bizim gelmemiz önemliydi. Bizim için iş şuanda başlıyor. Bir ön değerlendirme yaptık. Özveri gösterenleri görüyoruz. Santral personel ve yönetimi zor şartlara karşın işlerinde çok profesyoneller” şeklinde konuştu.

Grossi öte yandan, Energador şehri yöneticileri ile de görüşmeler yapacağını ifade ederek, heyetin 3 Eylül’e kadar Energador ve nükleer santralde araştırmalarını sürdüreceği açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.