Twitter’dan kovulan Trump, kendi sosyal medya ağını kuruyor!

ABD başkanlık seçimlerini rakibi Joe Biden’a kaptıran Donald Trump’ın birkaç ay içinde kendisine ait bir platformla sosyal medyaya döneceği söylendi. Trump’ın seçim sürecindeki tutumlarından dolayı Twitter ve Facebook hesapları önce geçici daha sonra da kalıcı olarak kapatılmıştı.
Takip et
Twitter’dan kovulan Trump, kendi sosyal medya ağını kuruyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Trump’ın 2020 başkanlık kampanyası sözcüsü ve danışmanı olan Jason Miller, Fox TV’ye verdiği mülakatta, “Trump, ortalama iki yahut üç ay içinde sosyal medyaya geri dönüyor.” ifadelerini kullandı.

“HERKES ONU İZLEYECEK”

Miller, bu sosyal medya platformunun Trump’a ait olacağını söyleyerek, “Bu, oyunu tamamen tekrardan tanımlayacak ve herkes Başkan Trump’ın ne yaptığını görmek için onu izleyecek.” diyerek konuştu.

“MİLYONLARCA İNSANI ORAYA TAŞIYACAK”

Trump’ın yeni sosyal medya platformu için birçok firmadan teklif aldığını ve kendi ekibini kurmaya başladığını dile getiren Miller, “Çok büyük bir platform olacak, on milyonlarca insanı oraya taşıyacak.” sözlerine yer verdi.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI KAPATILMIŞTI

ABD merkezli sosyal paylaşım platformları Twitter ile Facebook, 6 Ocak’ta gerçekleşen ve 5 kişinin ölümüyle neticelenen Kongre baskınından sonra Trump’ın hesaplarını önce geçici, daha sonra da devamlı olarak kapatmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.