Twitter yeni özelliklerini duyurdu!

Twitter, kullanıcılara hesaplarını kimlerin görebileceği ve bulabileceği konusunda daha çok kontrol sağlayabilecek dört yeni özellik paylaşarak kullanıcılarından geri bildirim istedi.
Takip et
Twitter yeni özelliklerini duyurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bu özelliklerden ilki, gizli hesaba sahip kişilerin takipçisi olmayanlara cevap vermek istedikleri vaziyetlerde tweet’lerini herkese açık hale getirmelerini sağlıyor. Twitter kullanıcı deneyimi tasarımcısı Lena Emara, “Gizli bir hesabınız varsa ve sizi takip etmeyen birine cevap verirseniz, yanıtınızı göremediklerini biliyorsunuz. Bu sebeple yeni özellik bu sorunun önüne geçeceğiz” dedi.

Twitter yeni özelliklerini duyurdu!

Öbür bir özellik ise, birden fazla hesabı olanlara yardımcı olacak. Geliştirilen yeni özellik, doğrudan Twitter’ın ana kompozisyon penceresinden farklı bir hesaba geçmenizi sağlayacak bir arayüz öğesi sunacak. Öte Yandan, yeni arayüz, hesaplarınızın ismini, işleyiş biçimini ve gizlilik vaziyetini bir bakışta tek bir yerde görmenize imkan tanıyacak.

Twitter yeni özelliklerini duyurdu!

Gelen öbür iki özellik ise gizliliğe odaklanacak. Bu ayrıntılardan biri, mevcut keşfedilebilirlik ayarlarına odaklanacak.

Twitter yeni özelliklerini duyurdu!

Son olarak, Twitter için öbür özellik ise, insanlar kullanıcı isminizi aradığında sizi bilgilendirecek ve hesabınızın böyle keşfedilebilir olup olmadığı konusunda size daha çok kontrol sağlayacak bir sistem yaratacak.

Twitter yeni özelliklerini duyurdu!

Bu özellik çevrimiçi zorbalığı sınırlamaya yardım edecek. Firmanın sunduğu niteliklere kesinlikle olgunlaşmayabilirler. Bu nitelikler tabi ki şu anda deneme aşamasında. Bununla beraber, Twitter’ın kullanıcılarından topladığı geri bildirim, firmanın gelecekte yaratacağı öbür araçları etkileyebilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.