Twitter Mavi Tik nasıl alınır? Twitter’da Mavi Tik alma açıldı!

Twitter Mavi Tik başvurusu nasıl yapılır? Twitter'ın uzun süredir kapalı olan Mavi Tik sistemini yeni kullanıcılara açtı. Artık isteyen tüm kullanıcılar belirli şartları yerine getirmeleri halinde Mavi Tik sahibi olabilecek.
Takip et
Twitter Mavi Tik nasıl alınır? Twitter’da Mavi Tik alma açıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Twitter mavi tik programını ortalama 4 sene önce askıya almıştı. Geçtiğimiz günlerde tekrardan bu programın başlayacağını duyuran Twitter, ayrıntıları paylaştı. Yeni ve güncellenmiş sistem sayesinde kullanıcılar kolaylıkla müracaatlarını tamamlayıp profillerinin yanına mavi tiklerini alabilecekler.

Twitter’da profilinizde mavi tikinizin olması yaptığınız iş yada etkinlikler tarafından tanınan ve bilinen birisi olduğunuzu belirtmektedir. Genelde müzisyenler, politikacılar, içerik üreticileri gibi işlerinde popüler insanlarda bu mavi tikler bulunmakta.

MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Telefon numarası ile e-posta hesabı onaylanmış ve aktif bir Twitter hesabına sahip olmak ve Twitter’ın size sunduğu kategorilerden birisine ait olmak. Bu kategoriler; gazetecilik, marka, hükümet, yetkililer, aktivistler ve öbür kategoriler olarak geçiyor. Öbür kategorisi daha fazla spor ile tanınan yada eğlence sektöründeki insanları kapsıyor. Eğer hesabınız temel yeterlilikleri karşılıyorsa, ayarlar sekmesinde Hesap bölümünde müracaat sekmesini görebilirsiniz. Buradaki formu doldurmanız ve lüzumlu olan kimlik bilgileri gibi bilgileri vermeniz gerekmekte.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.