Twitter Çabalarının Karşılığını Alıyor!

Sürekli yeni özellikler test eden ve değişiklik yapmaktan korkmayan Twitter, günlük aktif kullanıcı sayısında ciddi bir artış elde etti.

Geçtiğimiz günlerde masaüstü görünümünü de yenileyen Twitter, 2020 Tokyo Olimpiyatları ile de sponsorluk anlaşmasına varmıştı. Sonuç olarak Twitter, yaptığı değişikliklerin ve attığı adımların karşılığını almaya başladı. Twitter, günlük olarak aktif Twitter kullananların sayısının 140 milyona ulaştığını duyurdu. Bu sayı Nisan ayında 134 milyon civarındaydı.


Yeni sonuçlar, Twitter’ın kullanıcı çekme ve elde tutma çabalarının işe yaradığını gösteriyor. Ünlüler, fenomenler ve tüm dünya siyasetçileri Twitter kullanıyor olsa da, Twitter bir türlü rakipleri gibi günlük aktif kullanıcı sayılarına ulaşamıyor. Rakamlara göre Facebook, Twitter’dan 12 kat daha fazla günlük aktif kullanıcıya sahip. Twitter’ın kullanıcılar tarafından en yoğun kullanıldığı anlar genel olarak, ödül törenleri, spor müsabakaları ve televizyon şovları gibi canlı etkinlikler sırasında yaşanıyor. Twitter canlı etkinliklerden gelen kullanıcılarla ayakta kalmaya çalışıyor. Bu doğrultuda Twitter, 2020 Olimpiyatları’nda yer alacağını da açıkladı.

HİSSELERİ DE ARTIŞ GÖSTERDİ

Popüler sosyal ağın gelirleri de 841 milyon dolara yükseldi. Amerika’da yapılan bir ankette Twitter’ın 829 milyon dolar civarında gelir elde edeceği öngörülmüştü. Ankete ünlü ekonomistler katılmıştı. Şirketin hisseleri de yüzde 6 yükseliş yaşayarak, hisse başına 40 dolar seviyesine çıktı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı