adplus-dvertising

Twitch’i bırakan yayıncılar kimler, neden ayrıldılar?

Twitch, son zamanlarda kötüye kullanım nedeniyle sıkça gündeme geliyor. Twitch'in önde gelen yayıncılarından Jahrein ve Rekkitz ekibi Twitch'i terk ediyor.  Peki işler bu noktaya nasıl geldi? Twitch yayıncıları neden bırakıyor?
Takip et
Twitch’i bırakan yayıncılar kimler, neden ayrıldılar?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Oyuncuların gözdesi Twitch, her gün milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Yayıncılar, açtıkları kanalları üzerinden geniş bir kitleye ulaşma şansı yakalarken,
Twitch’in bu başarısı gören YouTube’un da YouTube Gaming ile yol almaya başladığı biliniyor.

Twitch dünyasını son günlerde iyiden iyiye karabulutlar sarmış durumda.

Özellikle de Türkiye’de bazı Twitch yayıncılarının kanallarını suistimal etmesi ve izleyicilerini dolandıracak hale gelmesiyle birlikte kara para aklandığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Öyle ki, Meclis gündemine de taşınan ve resmi soruşturma başlatılan konu kolay kolay kapanacak gibi de görünmüyor.

Twitch’te kara para aklama iddialarını ortaya atan isim olan Jahrein ise bu platformun en önemli isimlerinden biri. Jahrein, kara para aklama ile ilgili iddialarını
temellendirmek adına detaylıca anlatmış, olay iyice büyümüştü. Şimdi ise Jahrein’in ekibi Rekkiz’den çok çarpıcı bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi:

“Uzun zamandır Twitch platformuyla aramızda bulunan iletişim kopukluğu ve muhatap bulamama sorunu zaten gündemimizdeydi. Yerel fiyatlandırma, sitedeki
takipçi/izleyici botu, Türkiye’deki web sitelerinde satışı yapılan botlar, bit dolandırıcılığı vs. gibi konulardaki şikayetlerimiz göz ardı ediliyordu. Yaşanan son skandaldan sonra platform yetkililerinin sessizliği tarafımızca platformun Türkiye’ye verdiği değeri bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Yıllarca platformun Türkiye’ye geldiği konuma gelebilmesi konusunda çok emek veren insanlardan oluşan bir topluluk olarak çok sevdiğimiz Twitch platformunun bu hale gelmesini üzüntüyle tecrübe ettik.

Yukarıda belirttiğimiz sebeplerden ötürü Twitch’teki yayınlarımızı durdurma kararı aldık. Ekibimizden Jahrein’in platformla bulunan sözleşmesi Mayıs ayına kadar süreceği için Jahrein kanalının akıbeti henüz belli olmasa da, Toqtir, Purplebixi, Zade, Adal, Clumsykitty, ErenAktan, Moparism isimli yayıncılarımız yeni bir platforma geçene kadar yayınlarına bir süre ara vereceklerdir.

Takipçilerimize duyurulur”

İşte Twitch’i bırakan yayıncılar:
Jahrein
Toqtir
Purplebixi
Zade
Adal
Clumsykitty
ErenAktan
Moparism

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.