adplus-dvertising

Twitch üzerinden dolandırıcılık yapan şebekeye şafak operasyonu

Meşhur yayıncılık platformu Twitch’i kullanarak sosyal medya platformunda dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen şebekeye yönelik İstanbul merkezli Eskişehir, Balıkesir, Adana, İzmir, Çanakkale, Kırşehir ve Ankara illerinde 18 zanlının yakalanması için eş zamanlı operasyon yapıldı. Gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.
Takip et
Twitch üzerinden dolandırıcılık yapan şebekeye şafak operasyonu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Zanlıların, başkalarına ait kredi karti bilgileriyle meşhur sosyal medya platformu Twitch’te yayın yapan kişilere para göndererek dolandırıcılık taktiğiyle elde edilen paraları akladığı tespit edildi. Daha önce de Twitch yayıncılarına yönelik operasyon yapıldığı ve bugün yapılan operasyonun ikinci kısmı olduğu öğrenildi.
Bu taktikle haksız kazanç elde edildiğini tespit eden polis, yapılan geniş çaplı çalışmada 18 zanlıyı tespit etti.

Twitch üzerinden dolandırıcılık yapan şebekeye şafak operasyonu

Operasyonun İstanbul ayağında ise başta Bağcılar olmak üzere 9 ilçedeki adreslere operasyon yapıldı. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen operasyona özel harekat timleri de destek verdi. Öte yandan baskın yapılan adreslerden biri de Bağcılar İnönü Mahallesi 425. Sokakta bulunan 3 katlı binanın giriş katı oldu. Adreslerde yapılan aramalar ardından gözaltına alınan zanlılar sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.