Twerk Oynanan Sünnet Düğünü İçin Anne Baba Konuştu

İzmir’in Menderes ilçesinde gerçekleşen düğünde dansözün Twerk yapması olay olmuştu. Anne ile baba köçek oynayacaklar sanıyorduk dedi.

İzmir’in Menderes içesinde, sokak ortasında yapılan sünnet düğününde, 7 yaşındaki çocuğun önünde dansöz oynaması sonucu dava açılan anne, baba, amca ve 3 dansözün yargılanmasına başlandı. Anne, baba ve amca dansözlerden şikayetçi olurken, dansözler de yaptıkları dansın sünnet düğününe uygun olmadığını sosyal medyaya düşen görüntüleri izleyince anladıklarını ifade etti.

Geçtiğimiz aylarda sosyal medyada yayılan ve daha sonra gündeme taşınan sünnet düğününde dansözlerin twerk yapması büyük tepki toplamıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, polis ekipleri görüntülerin İzmir’in Menderes ilçesinde bulunan bir köyde çekildiğini tespit etti. Yapılan incelemeler sonucundan sünnet düğünü yapılan 7 yaşındaki çocuğun babası F.K. (49), annesi A.K. (49), amcası H.K. (55) ve düğünde oynayan 3 dansöz gözaltına alındı. Anne, baba ve amca sevk edildikleri adliyede, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 3 dansöz ise yurt dışına çıkış yasağı konularak, salıverildi. Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı da anne, baba ve amcanın ‘aile hukukundan kaynaklı sorumlulukları yerine getirmeme’ suçundan, 3 dansözün ise ‘çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘hayasızca hareket’ suçlarından cezalandırılmaları talebiyle iddianame hazırlayarak, dava açtı.

“BİZ KÖÇEK OYNASINLAR DİYE TUTTUK”

Davanın ilk duruşması görüldü. Müşteki sanıklar baba F.K., anne A.K. ile diğer sanıklar amca H.K., G.Y. (28), M.M. (20), G.K. (23) adlı dansözler duruşmada hazır bulundu. Baba ifadesinde suçunun olmadığını savundu ve “Oğluma karşı işlenen suç nedeniyle dansözlerden şikayetçiyim.” dedi. Anne A.K. de dansözlerden davacı olduğunu belirtti olayla alakası olmadığını öne sürdü. Dansözleri bulan ve bin 200 lira ödediklerini belirten amca H.K. da, “Çocuk benim yeğenim olur. F.K. ile birlikte konuşup çağırmaya karar verdik. G.Y. ile anlaştık. Kendisini iki arkadaşını daha getireceğini söyledi. Kabul ettik. Biz köçek oynayacaklarını sanıyorduk. Sosyal medyaya düşen görüntülerdeki oyunun mahiyetinden haberimiz yoktu. Biz onları köçek oynasınlar diye tuttuk.” ifadesini kullandı.

“BİZ ERKEKLER TARAFINDA DANS ETMEK İÇİN ANLAŞMIŞTIK”

Sanık dansözlerden G.Y., suçlamayı kabul etmedi ve “F.K. ile H.K. çalıştığım bara geldiler. Kendilerine oryantal dans yapabileceğimi söyledim. Diğer iki arkadaşın ise oryantal bilmediklerini, yabancı müzikle dans edeceklerini söyledim ve kabul ettiler. Düğüne gitmeden önce alkol aldık. Görüntüler sosyal medyaya düştükten sonra, izlediğimizde yaptığımız dansların sünnet düğünü için uygun olmadığını anladık. Biz erkekler tarafında dans ediyorduk. Söz konusu çocuk da kısa bir süre bizim yanımıza gelip, dans etti” dedi.

Dansözlerden G.K., çocuğun önünde uygunsuz bir şekilde oynadıklarını kabul ederek, “Alkolün etkisiyle o şekilde oynadık. Kendimizde değildik. Biz erkekler tarafından dans etmek için anlaştık. Orada kadınlar tarafında oynamamız istenince kadınlar tarafında oynadık” savunması yaptı.

“DANSTA CİNSEL TACİZ SUÇUNU TEŞKİL EDEN BİR DURUM YOK”

Dansözlerden M.M.de yaptığı dansın suç teşkil edecek bir durum olmadığını savundu ve “Sünnet düğününde kişi başı 400 liraya anlaştık. Dans ederken elbisemi devamlı olarak aşağıya doğru çektim. Görüntülerden de görüleceği üzere yaptığım dansta cinsel taciz suçunu teşkil eden bir durum yok. Suçlamaları kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, 3 dansöz hakkındaki yurt dışına çıkış yasağını kaldırarak, duruşmayı erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı