Tuzla’daki Yangın Kimyasal Saçtı! Cuma Günkü Yağmura Dikkat

Tuzla'da çıkan dev yangınlar ilgili korkutan bir uyarı geldi. Uzmanlar yangında yayılan kimyasalların cuma günü yağacak yağmurla beraber yere ineceğini söyledi.

Tuzla’da çıkan yangın ve patlama ile alakalı Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalar yapan İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Hüseyin Toros, “Yangının nereden çıktığı ve yanan maddenin ne olduğu son derece önemli. Yanan kimyasal, zaten endüstri bölgesinde kimya içerikli bir fabrika olduğunu görüyoruz. Yangından çıkan bu parçacıklar, gazlar insan sağlığına son derece zararlı. Bu tür yangınlarda kesinlikle ‘duman altı’ dediğimiz yani yangından yayılan dumanların olduğu bölgede insanların öncelikle pencerelerini kapatmaları, imkan varsa o bölgeyi terk etmeleri lazım” dedi.

CUMA GÜNÜ YAĞACAK YAĞMURA DİKKAT EDİN

Hüseyin Toros, “Batılı bir rüzgar var, İzmit bölgesi ve ardından da ormanlık bölgeler üstünde hareket ediyor yayılan duman. Bölgede Cuma günü yağış var. Atmosferde asılı duran parçacıklar yağışla birlikte o bölgelerde yer yüzüne düşecekler. Cuma günü yağan yağmurda o bölgede imkan varsa yağmur altında durmamak son derece önemli. Atmosferdeki kalıntılar insan sağlığı açısından zararlı olabilir” diye konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı