adplus-dvertising

Tuzla’da patlama! Kimyasal uyarı: Bölgeden uzaklaşın, maske takın

Tuzla’da boya fabrikasında yaşanan yangın ve ardından patlamalarla birlikte 3 işçi hayatını kaybetti, 9 işçi de yaralandı. Prof. Dr. Orhan Şen, “Mutlaka maske takın ve bölgeden uzaklaşın” uyarısında bulundu.
Takip et
Tuzla’da patlama! Kimyasal uyarı: Bölgeden uzaklaşın, maske takın
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cnn Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında Tuzla’daki patlamanın ardından önemli uyarılarda bulundu.

‘BÖLGEDEN UZAKLAŞIN’

İşte Prof. Dr. Şen’in açıklamaları…

Bu sıradan bir duman değil, kimyasal maddeden çıkan tehlikeli bir duman. Bu dumanı teneffüs etmemek lazım, teneffüs edildiğinde ciddi sağlık sorunları olabilir. Maske takmak gerekir, N-95 gibi. Bu asit yağışlarına neden olabilirdi. Dumanlar buluta kadar gitseydi asit yağışları da meydana gelebilirdi.
Bunun içinde kimyasal maddeler var. Yani bir ev yansa karbondioksit çıkar ama bu yangının içinde kimyasal madde var. Diğer dumanlardan farkı içerisindeki kimyasallar. Onun için o civardakilerin maske takması lazım. Oradan uzaklaştırılmaları lazım.

Kesinlikle maskesiz çıkmasınlar, bir de rüzgar bu dumanı nereye götürecek, ona da bakmak lazım. Bu bölgedekilerin yangın tamamen sönene kadar dışarı çıkmasınlar.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.