Tuşlu eski telefonlara rağbet artıyor! Stoklar bitti…

Türkiye’de unutulmaya yüz tutan kamerasız ve tuşlu telefonlara olan talep son dönemlerde artmaya başladı. Hem nostalji için hem de Genelkurmay Başkanlığı tarafından ilan edilen kısmi telefon kullanma izni sonrası ikinci el telefon satışı yapan dükkanlardaki eski telefon stokları neredeyse tükendi.
Takip et
Tuşlu eski telefonlara rağbet artıyor! Stoklar bitti…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son senelerde teknolojinin gelişmesiyle beraber akıllı telefonların kullanımının artmasının sonrasında, kamerasız ve tuşlu telefonlar rafa kaldırıldı. Fakat, son zamanda Genelkurmay Başkanlığı tarafından ilan edilen kısmi telefon kullanımına yönelik izin verilmesiyle alakalı kararın sonrasında rafa kaldırılan tuşlu telefonlara alakayı artırdı. Birçok kişi askere gidecek yakını için tuşlu telefonlara tekrardan alaka göstermeye başladı. Askerde kullanmak isteyenlerin yanı sıra bazı kişiler ise nostalji için yahut şarj ömrü daha uzun olduğu için eskiye dönüş yaparak tuşlu telefon kullanmaya başladı.

Tuşlu eski telefonlara rağbet artıyor! Stoklar bitti…

“STOKLARIMIZ TÜKENDİ”

Tuşlu telefonlara yönelik rağbetin arttığını ve stoklarının tükendiğini anlatan telefon satıcısı ve tamircisi Hasan Atmaca, “İnsanlar şu an dokunmatik telefonlar kullanıyor, ama TSK’nın tuşlu telefona izin vermesiyle eskiye dönüş oldu. Son aylarda tuşlu telefonlara oldukça fazla rağbet arttı. Öyle ki bir zamanlar yüzlerce olan tuşlu telefon stoğumuz bile tükendi. Elimizde bulunan tuşlu telefonları 100 ile 200 lira arasında fiyatlara satıyoruz. Bu tuşlu telefonları bazı insanlar alaka duydukları ve nostaljik olduğu için de tercih ediyorlar. Tuşlu telefonlar aynı zamanda şarj ömrü uzun olduğu için de rağbet görüyor” diyerek konuştu.

Tuşlu eski telefonlara rağbet artıyor! Stoklar bitti…

“DAHA AZ ARIZALANIYOR VE ŞARJI UZUN GİDİYOR”

Şarjı uzun ömürlü olduğu ve az arıza verdiği için tuşlu telefon kullandığını söyleyen Serdar Bahri ise, “Ben tuşlu telefon kullanıyorum. Bu telefonlar nostaljik olduğu için ilgimi çekiyor. Daha az arıza veriyor, bataryası daha uzun gidiyor. Son süreçte nostaljiyi yaşamak ismine tuşlu telefon kullanmaya başladım” şeklinde konuştu.

Tuşlu eski telefonlara rağbet artıyor! Stoklar bitti…

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.