Turknet’ten internet tarifesine zam!

Ülkemizde AKK kalkmadan önce sözleşmesiz ve sınırlama olmadan internet tarifesi sunarak geniş kitlelere ulaşan Turknet, 75,99 TL olan taahhütsüz internet tarifesine, müşterilerine gönderdiği "Hiç sevmediğimiz bir konu: Yeni fiyatımız" mesajıyla zam yaptı. Tarifenin fiyatı 12 TL yükseldi.

Zaman zaman internet servis sağlayıcıları ile alakalı siz kıymetli okurlarımızın görüşlerini almak için Telegram kanalımızda anketler düzenliyoruz. Yaygın biçimde kullanılan Türk Telekom, Superonline ve Vodafone’dan sonra bu anketlerde Turknet’in öne çıktığını görüyoruz. Bunun sebebi ise Turknet’in uzun bir süredir taahhütsüz tarifeler sunması.


Hatta 2019’un ilk gününde yürürlükten kalkan AKK, daha önceleri Turknet’in tarifelerinde zaten bulunmuyordu. Nitekim şirketin kullanıcı sayısı arttıkça; kendi alt yapısı dışına çıkmaya, yani Türk Telekom yahut Turkcell gibi altyapı sahiplerinden altyapı kiralama yoluyla müşterilerine hizmet vermeye başladı. Bu da Turknet’in giderlerini artırmış ve Haziran 2019’da 64,99 TL’lik standart Özgür İletişim Paketi 75,99 TL’ye yükselmişti.

Aradan geçen 1 senenin sonrasında sözleşmesiz abone olan Turknet müşterileri yeni bir zam haberi aldı:

Turknet, abonelerine hem SMS hem de e-posta yoluyla gönderdiği yeni fiyat bilgilendirmesinde, tıpkı geçtiğimiz sene olduğu gibi “Hiç Sevmediğimiz Konu: Yeni Fiyatlarımız” sözüyle giriş yapıyor. Salgın döneminde fiyat artışını olabildiğince ertelediklerini dile getiren Turknet, son 1 senede abonelerinin %50 oranında daha çok veri kullandığını ve maliyetlerin %15 oranında arttığını söylüyor.

Söz konusu fiyat artışı bütün sözleşmesiz aboneler kapsadığı için henüz yeni Turknet abonesi olan müşteriler de bu zamdan etkilenecek. Zira sözleşmesiz aboneliklerde dilediğiniz zaman fesih özgürlüğü veriliyor, fakat bu avantaja sahip olmak, meydana gelecek fiyat artışlarını da kabullenmeyi gerektiriyor.

1 Haziran 2020’den itibaren geçerli olacak Turknet Özgür İletişim Paketi fiyatları: 100 Mbps’e kadar sabit telefon hizmetiyle beraber : 88 TL (Eski fiyat 75,99 TL) 100 Mpbs’e kadar yalın internet: 85 TL


Yeni fiyatlarla beraber bile Turknet’in öbür servis sağlayıcılarından daha uygun seçenekler sunduğunu da belirtmek gerek. Öbür servis sağlayıcılarının 100 Mbps’e kadar olan tarifeleri, 120 TL seviyelerinde.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı