adplus-dvertising

Türkiye’nin operasyon hazırlığı ABD’yi huzursuz etti! Teröristlerle görüştüler…

Türkiye’nin terör unsurlarını temizlemek için yeni bir operasyon hazırlığında olması ABD’de paniğe sebep oldu. Yapılması planlanan operasyondan dolayı endişeli olduklarını dile getiren Pentagon Sözcüsü John Kirby, Suriye’de SDG ismini kullanan YPG/PKK terör örgütü ile temas halinde olduklarını belirtti.
Takip et
Türkiye’nin operasyon hazırlığı ABD’yi huzursuz etti! Teröristlerle görüştüler…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrası yayımlanan bildiride yeni bir harekatın sinyali verildi.

“OPERASYONLAR MİLLİ İHTİYAÇLARIMIZIN GEREĞİ”

26 Mayıs’ta yayımlanan MGK bildirisinde “Güney sınırlarımızın terör tehdidinden arındırılması için halihazırda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğü ve egemenliğini hiçbir surette hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyaçlarımızın gereği olduğu belirtilmiş, bu harekatların, komşularımızın da huzur ve güvenliğine ciddi katkı sağlayacağının altı çizilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’nin operasyon hazırlığı ABD’yi huzursuz etti! Teröristlerle görüştüler…

“ÇOK ENDİŞELİYİZ”

Türkiye’nin yeni operasyon hazırlığında olması ile endişeye kapılan ABD Savunma Bakanlığı’ndan konuyla alakalı açıklama yapıldı. Pentagon Sözcüsü Kirby, Suriye’de SDG ismini kullanan YPG/PKK ile temas halinde olduklarını söyledi. Sözcü, “Çok endişeliyiz. Bu operasyonun birçok konuda olumsuz etkisi olacaktır. Suriye’deki partnerimiz SDG ile günlük temas halindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.