Türkiye’nin İlk Seyir Füzesi, Denendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TÜBİTAK SAGE tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından geliştirilen ilk seyir füzesinin başarılı ile geliştirildiğini ve denendiğini kaydetti.

Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirilen, beton yüzeylerde etkili olacak şekilde tasarlanmış ardışık delici harp başlıklı seyir füzelerinin deneme atışı gerçekleştirildi. Türkiye’nin ilk seyir füzesi olma özelliğini taşıyan bu füzeler TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirildi.

Geliştirilen bu seyir füzelerinin üretiminin devam edeceği ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından beton sığınakların imhasında kullanılabilecek etkin bir füze türü olduğu öğrenildi. Tam adı SOM olan ve beton sığınakları imha eden türünün SOM-B2 olarak adlandırılan füze Türk silah sanayisinin bir başarısı.

HEDEFLERİ BAŞARIYLA İMHA ETTİ

SOM-B2, beton sığınakları, diğer füzelerden çok daha etkin bir şekilde imha ederek tam başarı sağlanmasına olanak sağlayacak. Testleri yapılan ve denemelerde başarılı olan bu füzenin yakın zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından aktif bir şekilde kullanılması bekleniliyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı