Türkiye’nin harekat mesajı ardından PKK Suriye’ye terörist yığıyor!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye’deki terör unsurlarına yönelik dev bir harekat yapılabileceği sinyali üstünde terör örgütü PKK’da büyük panik başladı.
Takip et
Türkiye’nin harekat mesajı ardından PKK Suriye’ye terörist yığıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

SURİYE’de Münbiç, Tel Rıfat, Tel Halaf ve Ayn İsa’yı kapsaması beklenen askeri müdahale öncesi Kandil, bölgeye terörist yığmaya başladı. Ayn İsa’da sivilleri canlı kalkan olarak kullanmaya başlayan terör örgütü 20 evi askeri nokta haline getirdi. PKK’lılar böyle hava harekatını engellemeyi planlıyor.

Ankara’nın kararlı mesajları ve sahadaki askeri hareketlilik Suriye’deki terör örgütü PKK/YPG’yi korkuttu. Terör örgütü işgali altındaki bütün bölgelerde alarm vaziyetine geçti. Barış Pınarı bölgesine yakın ön cephedekilere Kuzey Irak’taki Kandil’den takviye yollandı. Bu elebaşlarının bölgedeki öbür teröristlere sözde komuta edeceği söyleniyor.

Araplar silah altına alınıyor

Yerel kaynaklara göre özellikle çoğunluğu Arap olan gençler zorla silah altına alındı. Bu gençlerin tünel kazma ve mayın/EYP döşeme gibi işlerde çalıştırıldığı söylendi. Kaçmaya çalışan gençlerin de keskin nişancılar tarafından vurulduğu aktarıldı. Muhtemel harekat bölgelerinden birisi olan Ayn İsa’da örgüt elebaşları kendi ailelerini başka yerlere göndermeye başladı.

Terör örgütü olası hava ve topçu atışları sivilleri canlı kalkan olarak kullanmak için de harekete geçti. Birçok askeri nokta mahalle aralarına taşındı. 20’ye yakın ev zorla boşaltılarak karargah haline getirildi. Münbiç ve Tel Rıfat’a da takviye kuvvetler gönderildiği dile getirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.