Türkiye’nin bakliyat depoları dolu! Stok 2 yıl yetebilir

Bakliyat üretimi yapan firma yetkililerinden gelen açıklamada Koronavirüs sebebiyle sektörde yaşanan sıkıntının gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Açıklamada Türkiye depolarında 2 yıl yetecek kadar bakliyat bulunduğu iddia edildi.

Kocaeli’de kuru bakliyat ve gıda maddesi imalatı yapan bir şirket yetkilisi, yeni tip Koronavirüs sebebiyle bakliyat sıkıntısının meydana geleceği söylentilerinin doğru olmadığını belirterek, depolardaki ürünlerin Türkiye’ye 2 sene yetebileceğini açıkladı.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan imalat ve depolama tesisinde piyasaya devamlı ürün tedarik ettiklerini söyleyen Eskar Gıda A.Ş. Genel Müdürü Ertan Kara, “2 yıl yetecek kadar stok mevcut. İnsanlarımız bu konuda rahat olsun” şeklinde konuştu.

“Depolar ağzına kadar ürünle dolu”

Depoların ağzına kadar ürünle dolu olduğunu ve devamlı olarak piyasaya ürün tedarik ettiklerini belirten Ertan Kara, “Türkiye genelinde bakliyat ile alakalı herhangi bir sıkıntı yoktur. Kendi stoklarımdan örnek vereyim, 500 ton pirinç, 100 ton bulgur, 200 ton kırmızı mercimek, 80 ton nohut, 100 ton fasulye, bunun yanında da makarna, un, yağ, şeker olsun bunlar elimizde mevcut.

Türkiye genelinde benim gibi bu işi yapan arkadaşlar da dahil herhangi bir stok problemimiz yok. 2 yıl yetecek kadar stok mevcut. İnsanlarımız bu konuda rahat olsun. Paniğe gerek yok” şeklinde konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı