adplus-dvertising

Türkiye’nin Alışveriş Haritası

Türkiye'nin de bulunduğu 18 ülkenin hediye alışverişi bağlamında insanların nasıl davrandıkları araştırıldı. Yapılan araştırma sonrası 6 kişiden 1'i hediye almaya 3 ay önceden, 10 kişiden 4'ü ise alışverişi son dakikaya bıraktığı belirtildi.
Takip et
Türkiye’nin Alışveriş Haritası
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Araştırma kapsamında elde edilen verilere göre Türk vatandaşların sevdiklerine hediye alırken erken davrandıkları belirtildi. Her 6 Türk vatandaşından 1’i yılbaşı hediyelerini Eylül’den itibaren almaya başlıyor.

Araştırmada bunun nedeninin masrafları farklı aylara bölerek bütçe dengelemek ve hediyelerin tükenmeden almak istemek etkenleri gösteriliyor.

BLACK FRİDAY’ KATILIM EN YÜKSEK NOKTADA BEKLENİYOR

Son yıllarda ülkemizde de ilgi ile beklenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Black Friday (Kara Cuma) yılın en avantajlı günü olarak görülüyor ve 29 Kasım’da gerçekleşecek olan indirim etkinliğine bu yıl katılımın en yüksek seviyeye çıkacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra Türkiye’de de takip edilmeye başlanan teknoloji indirimi olan 2 Aralıkta’ki ‘Siber Pazartesi’ne de katılımın yüksek seviyede olması bekleniyor.

RUSLAR SONA BIRAKIYOR

Araştırmada İngilizlerin sevdikleri için hediye seçip almayı aylar öncesinden yaptığı saptanırken Ruslar’ın da hediye alma işini en sona bıraktığı belirtildi.

18 ülke arasında yapılan araştırma en bonkör ülke ise Türkiye çıktı. Türkler sevdikleri için kesenin ağzını açıyor ve ortalama 1 kişi sevdiği için yılbaşında aldığı hediyeye 4300 TL harcıyor. İkinci sırada olan Almanlar ise 3500 TL harcıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.