Türkiye’deki Saklı Cennet! Sadece Bilenler Gidiyor

Heybetli mağaraları ve tertemiz suyu ile tatilcilerin yeni durağı Suluada oldu. Karayolu ile bağlantısı olmayan adaya, sadece deniz yolu ile ulaşılabiliyor.

Tatil için farklılık arayanların yeni durağı Suluada oldu. Türkiye’nin tatil cenneti Antalya’da yer alan adaya ulaşım yalnızca deniz yolu ile sağlanıyor. El değmemiş doğası ve muhteşem manzara ile  görenlerin hayran kaldığı adayı günlük ortalama 2 bin kişi ziyaret ediyor.

Kalabalıktan kaçıp sakin bir yer arayanların son durağı Antalya’da bulunan Suluada oldu. Tatilciler tarafından yeni yeni keşfedilen ve günlük ortalama 2 bin kişinin ziyaret ettiği ada, doğal güzelliği ile büyük ilgi görüyor. Ziyaret edenlerin “Kim demiş Türkiye’de Maldivler yok” yorumunu yaptığı ada, bölgede tekne işletmeciliği yapanların da yüzünü güldürüyor. Günlük 50 teknenin hizmet verdiği bölgeye özellikle yerli turistler büyük ilgi gösteriyor.

VATANDAŞLAR MUTLAKA KORUNMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Bol bol denize girip adayı gezen tatilciler, bu doğal güzelliğin mutlaka korunması gerektiğini düşünüyor. İnsan elinin değdiği takdirde adanın ihtişamını kaybedeceğini savunan tatilciler, yetkililerin bölgeye gereken önemi vermesi gerektiğini belirtti. Havadan bakılınca yunus balığına benzetilen ada, bin 200 metrelik bir alana sahip. Adanın önümüzdeki yıllarda daha fazla turist çekmesi bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı