Türkiye’de Yaşayan Suriyelilerin Aylık Gelirleri Bakın Ne Kadarmış

İnsani Gelişme Vakfı'nın (İNGEV) Toplumsal Araştırmalar Merkezi, tarafından yapılan araştırmaya göre; Türkiye'de yaşayan Suriyelilerin aylık gelirinin ortlama 252 TL olduğu ortaya çıktı.

Son dönemlerde sosyal medyada kulaktan dolam bilgilerle lince uğrayan Suriyelilerle ilgili çarpıcı bir araştırma yapıldı. İnsani Gelişme Vakfı Toplumsal Araştırmalar Merkezi tarafından yapılan araştırmaya göre; Türkiye’de yaşayan bir Suriyelinin aylık gelirinin ortalama 252 TL olduğu ortaya çıktı.


KULAKTAN DOLMA BİR BİLGİ DAHA ÇÜRÜTÜLDÜ

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve burada zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyeliler, kulaktan dolma bilgilerle zaman zaman toplumsal lince maruz kalabiliyor. Konuyla ilgili birtakım yasal adımlar atılsa da bu olayların önüne henüz tam manasıyla geçildiği söylenemez. Durum böyleyken İnsani Gelişme Vakfı Toplumsal Araştırmalar Merkezi, yaptığı araştırma ile Suriyeliler hakkında kulaktan dolma bir bilgiyi daha çürütmeyi başardı.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN AYLIK GELİRLERİ 252 TL

Yapılan araştırmaya göre; Türkiye’deki Suriyelilerin ortalama yaşının 21, kişi başına aylık gelirlerinin ise ortalama 252 TL olduğu belirlendi. Araştırmada Suriyelilere “Türkiye’de en çok neyden memnunsunuz?” sorusu da yöneltildi. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 84’ü “Güvenli bir ortamda yaşamak” yanıtını verdi. “En büyük endişeniz ne?” sorusunu ise araştırmaya katılan Suriyelilerin yüzde 71’i “ailemin geleceği” diye yanıtladı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı