Türkiye’de vampir vakası! 13 yaşında ilk kanını içti

Henüz 13 yaşındayken arkadaşının bacağından akan kanın tadına baktığını belirten vampİrizm hastası kişi daha sonra çalıştığı hastanede kendinden ve arkadaşından kontrol için fazladan tüp aldığını ve bunları da içtiğini söyledi. Vampiristik teşhisi koyulan kişinin tedavisi sonrası hastalığın azalma belirtileri gösterdiği öğrenildi.
Takip et
Türkiye’de vampir vakası! 13 yaşında ilk kanını içti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye’de 2013 senesinde kan içme hastalığına yakalanan ve ‘vampirizm’ belirtisi gösteren 23 yaşındaki Türk genci, o dönem tıp literatürüne girmiş ve dünyanın en prestijli dergilerinden ‘Journal of Psychotherapy and Psychosomatics’de bu kişinin hikayesine yer verilmişti. Aradan geçen 8 senenin sonrasında bir vampirizm vakası daha gün yüzüne çıktı.

Milliyet’in haberine göre, kendine zarar verme davranışı gösteren 19 yaşındaki isimi saklı tutulan bir genç literatüre giren ilk kişi oldu. Erkek yüksekokul öğrencisinin, kan içme, insanlara güvenmekte zorlanma, birilerine zarar vermemek ismine kalabalıktan kaçınma şikayetleri yaşadığı tespit edilirken, hasta yakınları psikiyatri uzmanları Dr. İlknur Kiraz Avcı ile Prof. Dr. Çiçek Hocaoğlu’nun kapısını çaldı.

Davranışları korku filmi sahnelerini aratmıyor
Korku filmlerindeki sahneleri aratmayan davranışlar sergileyen ve vampiriristik nitelikler gösteren 19 yaşındaki genç, uzmanlarla yaptığı görüşmede, ilk defa 13 yaşındayken bacağı kanayan bir arkadaşının kanının tadına baktığını, staj yaptığı hastanede kendisinden ve arkadaşlarından tetkik için birkaç tüp fazladan kan aldırdığını belirtti.

“İçimde iyi ve kötü iki farklı insan var”
Vampiristik nitelikleri olan genç kendini; “Dışarıdan bakınca sakin ama esasında sinirli, duygularını belli etmeyen, duyguları çabuk değişen biriyim. İçimde iyi ve kötü iki farklı insan var. Birincisi sakin ve yardımsever. İkincisi ise sinirli, insanlara zarar veren, kırıcı biri” biçiminde tanımladı.

Tedavi netice veriyor
Psikiyatri Uzmanları Dr.İlknur Kiraz Avcı ile Prof.Dr.Çiçek Hocaoğlu ise literatüre giren vampiristik nitelikler gösteren genç ile ilgili, psikiyatrik değerlendirmede paranoid, borderline, antisosyal, disosiyatif kişilik nitelikleri gösterdiği, 3 ay boyunca haftada bir görüşmelere devam edildiği kişilik ve davranış problemlerine yönelik ilaç reçete edildiği, tedaviyle son bir ayda hiç kan içme davranışı olmadığı gibi dürtüselliğinin azaldığına dikkat çektiler.

Anne ve baba mesafeli
Çocukluk döneminin hep hastalıklarla geçtiğini anlatan vampiristik nitelikler taşıyan genç, sık sık karın ve boğaz ağrısı yaşadığını aktarırken, annesinin alakasız babasının da mesafeli olduğunu söyledi.

Arkadaşları korktu
Uzmanlarla görüşmesinde, ‘Ağabeyim kız kardeşim yerine benimle ilgilenseydi, ben şuanda burada olmazdım’ ifadelerini kullanan gencin, ilkokulda yakın arkadaşı olmadığı, arkadaşlarının kendisinden korktuğu kayda geçti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.